AKP’li Mehmet Ali Çelebi, 34 milyonluk arabayla gündeme geldi: Hakkı olan 3 araçtan birini, arkadaşına tahsis etmiş

Seçim öncesinde AKP’ye transfer olan İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, bu kez kullandığı 34 milyonluk liralık araçla gündeme geldi. Çelebi’nin bir arkadaşına ait olduğunu söylediği aracın şu andaki piyasa değeri 28-34 milyon lira arasında.

Gazeteci Cevheri Güven, Meclis araç giriş kartı ve plakasını paylaşarak Mehmet Ali Çelebi’ye, aracın kendisine ait olup olmadığını sordu. Çelebi, Güven’in sorusuna “Bu araç bana ait değildir. İstanbul’da oturan bir arkadaşımıza aittir. Öncelikle İstanbul’a araçsız gittiğimde kullanmak; aynı zamanda ciddi rahatsızlıkları olan İstanbul’da oturan annemi acil durumlarda ben yokken hastaneye getirip götürmesi için tahsislerimden birini bu şekilde kullandım” yanıtı verdi.

Kendisinin Skoda marka bir aracının olduğunu söyleyen Çelebi, “Milletvekillerinin kendisine tahsisli 3 araç hakkı vardır. Hepsi kendilerine ait olmak zorunda değildir. Vekillerimiz bu tahsisi genel olarak Ankara’da bir araç ve kendi seçildikleri illerde bir araç olarak kullanmaktadır” dedi.

Gazeteci Celal Eren Çelik de Cevheri Güven’in Meclis Araç giriş kartını paylaştığı araçla ilgili ayrıntılı bilgiyi sosyal medya hesabından paylaştı.

Çelik, şu ifadeleri kullandı:

“Araç BENTLEY FLYING SPUR V8 550 doğru mudur Sn.Mehmet Ali Çelebi? Aracın 2.el fiyatları 34 Milyon 500 bin TL ile 28 Milyon 250 bin TL arasında değişiyor. Araç bir şirkete ait. Şirketin araç sahiplik süresi 1 ay, kaskosuz süre 4 ay. Bu aracı siz mi kiraladınız? Yoksa bir şirket üzerinden kiralık değil de size mü ait? Kiraladıysanız kira bedeli nedir? Yok size tahsis edildiyse BENTLEY tahsis nasıl ve neden olur?”

Güvenlik konularındaki analizleriyle bilinen eski asker Hakan Şahin de Mehmet Ali Çelebi’nin kullandığı araçla ilgili yaptığı paylaşımda, “Eski teğmen yeni AKP vekili Çelebi’ye “bir arkadaşı” 30 milyonluk şu aracı tahsis etmiş. Araba da arabaymış ha!” ifadesini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx