Çamaşır suyu kireç lekelerinde işe yaramıyor: Mutfaktan sadece iki malzemeyle tuvaleti kireçten temizleyin

TUVALETİ KİREÇ PLAKLARINDAN TEMİZLEMEK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Tuvaletin üzerinde veya çevresinde oluşan lekeler üç ana şeyden kaynaklanabilir: bakteri üremesi, sert su veya temizlik işlemleri arasında çok uzun süre beklemek.

Tuvaletteki lekeleri çıkarmak özellikle zor olabilir, eğer uzun süre temizlemezseniz lekeler birikir ve çıkarılması daha zor hale gelir. Tuvaletin ulaşılması zor alanlarında veya sert su sorunlarından dolayı ortaya çıkarlar.

Tuvalet lekelerini çıkarmanın “altın kuralı” vardır, o da alkali olmayan ürünler kullanmaktır. Çoğu tuvalet lekesi suyun sert olduğu bölgelerde oluşur, bu nedenle çamaşır suyunun işe yaramayacağını ve kireç sökücü gibi asit bazlı bir ürün kullanmanız gerekeceğini unutmamak önemlidir.

Çamaşır suyu kullandıktan sonra tuvalet lekeleri neden hızla yeniden ortaya çıkıyor? Çamaşır suyu kireci gidermez, renginin solmasına neden olur. Bu nedenle tuvaletteki lekeler hiç çıkmadığı için kısa sürede yeniden ortaya çıkar.

KİREÇTEN SONSUZA KADAR NASIL KURTULURUZ?

Kirecin tamamen yok olduğundan emin olmak için beyaz sirke kullanarak kendi güçlü temizleyicinizi yapın. Doğal tuvalet temizleme tarifi :Tuvaletinizdeki lekelerin üzerine kabartma tozu serpin ve 15 dakika bekletin, ardından üzerine beyaz sirke dökün. Asidi aktive edecek ve kireçtaşının parçalanmasına yardımcı olacak etkili bir reaksiyon meydana gelecektir. Yaklaşık 10 dakika sonra tuvaleti iyice fırçalayın. Bunu yaptıktan sonra yıkamak için suyu 2-3 kez akıtın.

Bu işe yaramazsa ve hala lekeleriniz varsa limon suyunu deneyebilirsiniz, çünkü asitli solüsyon en inatçı lekelerin çıkarılmasına yardımcı olabilir ve tuvaletinize hoş bir koku katabilir.

Ovalamadan lekelerden kurtulmak için sirke kullanmak isteyenler bir miktar suyu akıtıp ardından yaklaşık 250 ml beyaz sirke ekleyip bir gece bekletip sabah yıkamalıdır.

Tuvaletteki hoş olmayan kahverengi lekeleri çıkarmak için limon suyu ve kabartma tozu kullanarak bir tuvalet temizleyicisi yapın. Antibakteriyel olduğu için iki büyük kaşık karbonat, bir büyük kaşık limon suyu, 2-3 damla çay ağacı esansiyel yağı kullanın. Bunları karıştırın ve doğrudan tuvalete dökün. Suyu boşaltmadan önce 20 dakika bekletin, lekeler kaybolacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx