Yalnızca 1 kez kullandığı makyaj süngerini ortadan ikiye kesti! İçinden bakın ne çıktı

Makyaj süngerinizi en son ne zaman yenilediğinizi hatırlıyor musun? Bu, uzun bir süre önceyse mutlaka yenilemeniz gerektiğinin habercisidir. Sosyal medya kullanıcısının makyaj süngerini paylaştığı video 18,8 milyondan fazla izlendi.

İzlenen videonun başlığı ise “Küf olup olmadığını görmek için yeni makyaj süngerimi kesiyorum” olarak atılmıştı. Paylaşımı yapan kullanıcı, makyaj süngerinin haberimiz olmadan hızla küflerin ürediği bir alan haline geldiğini belirtti.

Yeni aldığı süngerin üzerinde koyu lekeler oluştuğunu fark eden kadın, içerisinde mantar oluşumu olup olmadığını merak etmeye başladı. Devamında ise bir video çekerek merakını gidermek istedi.

Kozmetik ürünü ikiye bölen kadın içerisinde gördüğü görüntüden bir hayli etkilendi. Siyah küf kalıntıları iç kısımda belirgin bir şekilde görünüyordu. Süngerin ortasındaki kesik, muhtemelen fazla oranda mantar olduğunu gösteriyordu.

Paylaşımı yapan Kaitlyn Son, çekim yapmadan önce süngeri yalnızca 1 defa kullandığını iddia etti. Kullanıcılardan ise ileride kullanmak için tek kullanımlık sünger önerileri almaya başladı.

Videoyu görüntüleyen bazı izleyiciler ise makyaj süngerlerinde hiçbir zaman böyle bir problem yaşanmadığını belirtiyor. Ancak bir diğer kısım ise mantar, küflenme sorunu nedeniyle bu tür ürünleri kullanmıyor.

Kaitlyn Son, sosyal medyada birçok kişinin denemeye başladığı, merak ettiği bu durumu biraz daha incelemek için bu kez 10 yıllık bir makyaj süngerini incelemeye aldı. Ancak bu kez ise gözle görülür herhangi bir küfe rastlanmadı.

Başka bir içerik oluşturucusu ise makyaj süngerlerinin bakımı konusunda çeşitli önerilerde bulunarak faydalı videolar paylaşmaya başladı.

Uzmanlar, mantar veya bakteri üremesini önlemek için makyaj süngerlerinin her kullanımdan sonra temizlenmesini öneriyor. İnatçı makyaj lekelerini çıkarmanın en etkili yolunun, sıcak su, sabun ve yağ kombinasyonu olduğunu belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx