Şeker Hastalığı Cinsellik Tedavisi Ve Mutluluk Çubuğu

Şeker hastalığı erkeklerde sertleşme güçlükleri ve diğer cinsel sorunlara yol açabilir. Bu sorunlar fizyolojik ve psikolojik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Şeker hastalığı olan erkeklerde sertleşme bozukluğu daha erken yaşlarda ortaya çıkma eğilimindedir. Sertleşme bozukluğu diyabetik erkeklerde, uygun tedavi olmadığında artarak devam edebilir. Şeker hastaları için hap şeklindeki ilaçlar yeterli olmayabilir ve penil enjeksiyon veya mutluluk çubuğu ameliyatı gerekebilir. Mutluluk çubuğu ameliyatı sırasında, penise iki silindir yerleştirilir ve bu ameliyatın bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanabilir.

Şeker hastalığı sorunu yaşayan erkek hastalarda en fazla görülen cinsel sorunlardan birisi sertleşme güçlükleri olmaktadır. Hastalığa bağlı olan damar ile kas dokusu ya da sinir hücrelerindeki bozukluklar sertleşme bozukluğunun sebepleri arasında yer almaktadır. Özellikle daha ileri yaşta olan erkeklerde hastalık süresi uzun olmakta ve sigara içen şeker hastalarında daha çok sertleşme zorlukları yaşaması sık rastlanılan durumlar arasında yer almaktadır.

Sertleşme sorunları dışında cinsel istekte azalma ile birlikte uyarılmada ve cinsel tatminde azalma gibi sorunlarda meydana gelmektedir. Bu sorunların bir bölümü fizyolojik etkenleri kapsarken bunun dışında psikolojik sebeplere de bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.

Şeker Hastalığı ve Cinsellik Sorunları

Cinsel yaşam ile ilgili birtakım sorunlar diyabet hastası olan erkeklerde oldukça yaygın bir sorun olup diyabeti olmayan erkeklere göre dört kata kadar daha fazla görüldüğü çalışmalar ile kanıtlanmaktadır. Sertleşme bozukluğu diyabetli erkeklerde diyabet hastalığı olmayan erkeklere göre 10 yıl daha öncesine kadar daha erken ortaya çıkmaktadır.

Diyabetli hastalarda sertleşme bozukluğunun boyutu yaşa ve zamana bağlı olan ve tedavi ile kontrol altına alınmadığı zaman da daha da artarak devam etmektedir. Diyabetin uygun tedavisi ile diyabetik erkeklerin sertleşme bozukluğundan etkilenme şansının azaldığı da gözlenen bir durum olmaktadır. Ancak tamamen ortadan kalkmadığı bilimsel bir gerçekte olmaktadır. Mutluluk çubuğu şeker hastalığı cinsellik tedavisi için kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır.

Şeker Hastaları İçin Cinsel Sorunların Tedavisi

Tedavi yöntemlerine bakıldığı zaman hap olarak mevcut olan ve ağızdan alınan sertleşme bozukluğu ilaçları diyabetli erkekler için oldukça faydalı olmayabilir. Bu tip hastalar daha çok penil enjeksiyon ya da penil implant diğer adı ile mutluluk çubuğu ameliyatına ihtiyaç duymaktadır. Sertleşme bozukluğu diyabetik erkeklerde tanı koyulmayan ve kardiyovasküler yani kalp damar hastalıklarının da bir göstergesi olarak öne çıkmaktadır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mutluluk çubuğu ameliyatı sırasında peniste bulunan süngerimsi şekilde olan dokuların ameliyat ile kaldırılması sonucu kanallar boşalır. Boşalan kanallara silindir şeklinde iki tane olacak şekilde mutluluk çubuğu yerleştirilmektedir. Penisin boyu ameliyat esnasında uzman tarafından ölçüm çubuğu ile ölçülerek hastanın anatomisine göre uygun olan protez takılmaktadır.

Silindirler tamamen deri altına yerleştirilir bu nedenle dışarıdan belli olmaz. Mutluluk çubuğu ameliyatı merak edilen konular da olmakta ve bu ameliyatın ücretinin bir kısmı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanmaktadır. Bu ücreti karşılamak için belli şartlar mevcut olmaktadır. Bu şartları karşılayan hastalarda uygulanır.

Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir