Şehit öğretmen ‘Aybüke’nin filmi duygulandırdı

Galaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte katıldı. 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde sinemaseverlerle buluşacak filmin Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki ilk gösterimini, şehit öğretmen Aybüke Yalçın’ın annesi Zehra, babası Sadık ve kardeşi Aybars Yalçın, filmin oyuncularıyla birlikte izledi.

Bağlamayı öperek aldı

Filmin bitiminde eşi Emine Erdoğan ile sahneye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, şehit öğretmenin ailesi tarafından Aybüke Yalçın’ın kullandığı bağlama hediye edildi. Erdoğan, Yalçın’ın babasından bağlamayı öperek aldı. TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı da Emine Erdoğan’a, Aybüke Yalçın’ın simge olan fotoğrafında kullandığı sembolik kırmızı yazmayı ve minyatür bağlamayı takdim etti. TRT ortak yapımı filmin gala programına, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile filmde adı geçen şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün eşi Ayşegül Safitürk ile şehit Uzman Çavuş Soner Fazlıoğlu’nun ailesi de katıldı.

‘Minnetle anıyoruz’

Emine Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Görevi başında şehit edilen Şenay Aybüke Yalçın öğretmenimizin hayat yolculuğunu anlatan “Aybüke; Öğretmen Oldum Ben!” filmini, kıymetli şehit ailelerimizle birlikte yüreğimiz buruk izledik. Bayrağımızın dalgalandığı her yeri vatan bilip öğrencileri ve ülkesi için emek veren Aybüke kızımızı ve tüm şehit öğretmenlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx