Kırşehir Vali Yardımcısı yayımlanmamış haberlere yayın yasağı istedi

Kırşehir Vali Yardımcısı Alper Balcı, hakkında başlatılan cinsel taciz soruşturması haberlerine erişim engeli getirtti. Balcı, hakkında yapılacak tüm haberlere de “kaos oluşturacağı” iddiasıyla yayın yasağı getirilmesini talep etti.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, Vali Yardımcısı Alper Balcı avukatı Ensar Turhan aracılığıyla, Sakarya 1. Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurarak aralarında birgun.net’in de yer aldığı 12 haber sitesi ile bir Twitter paylaşımı için erişim engeli kararı verilmesini talep etti. Avukat Turhan, “Vali Yardımcısı Balcı’nın kamuoyu nezdinde itibarını sarsmak, küçük düşürmek ve müvekkiline yönelik nefret oluşturmak kastıyla haber oluşturulduğunu… kamuoyu nezdinde kaos oluşturulmanın hedeflendiğini” iddia etti.

Turhan Balcı ile ilgili haberlerin hakaret içerikli olduğunu da öne sürerek erişimin engellenmesini ve yapılacak olan ilgili tüm haberlere yayın yasağı getirilmesine karar verilmesini talep etti.

Mahkeme ise 20 Haziran’da bu talepleri kısmen kabul ederek, aralarında 12 haber ile bir tweet’in erişime engellenmesine, Balcı ile ilgili henüz yayımlanmamış haberlere ilişkin erişim engeli ve yayın yasağı talebinin ise reddine kadar verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx