İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın “Atatürk” Göndermeli 29 Ekim Mesajı Sosyal Medyayı İkiye Böldü!

Türkiye’de Cumhuriyetin 100. Yılı coşkuyla kutlanıyor. Politika, sanat ve spor dünyasından birçok isim paylaşımlarıyla kutlamalara katılıyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamasını sosyal medya hesaplarından paylaştı. Paylaşımın ardından sosyal medya adeta ikiye bölündü. Kimileri, ‘İşte budur!’ derken kimileri, ‘Bunlara kanmayın’ dedi.

Türkiye Cumhuriyeti 100. yılını kutluyor. Yurdun dört bir yanından vatandaşlar ellerinde bayraklarıyla kutlamalara katıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da 100. yıl kutlamalarına sosyal medyadan paylaştığı video ile katıldı. Ali Yerlikaya’nın paylaşımı ?

Sözlerini, “Selam olsun Atatürk’e” diyerek bitiren Yerlikaya’nın paylaşımı gündem oldu. İçişleri Bakanı’nın yaptığı paylaşım sosyal medyayı adeta ikiye böldü.

Liberal Demokrat Parti Eski Genel Başkanı Cem Toker, Bakan Yerlikaya’yı tebrik ederek, bazı Ak Partili’lerin üsluplarını “itici” bulduğunu söyledi.

Oyuncu Berna Laçin de Ali Yerlikaya’nın paylaşımına olumlu bakanlardan. “20 yıldır ilk defa birine ‘Bakanım’ diyebileceğiz” diyen Laçin, Yerlikaya’ya selam gönderdi.

Ünlü haber sunucusu Fatih Portakal ise Bakan Yerlikaya’nın paylaşımına, “Budur işte!” diyerek destek verdi.

Şarkıcı Yeşim Salkım, Ali Yerlikaya’nın bu paylaşımını alıntılayarak, “Umut oldunuz” dedi.

Gazeteci Fatih Altaylı, Twitter (X) hesabından paylaştığı gönderide, “Bu gün Ali Yerlikaya’yı görürsem sarılasım var” ifadelerini kullandı.

Emekli KOSGEB Müdürü Kemal Bildiş de Ali Yerlikaya’yı tebrik edenler arasında. Bildiş paylaşımında, Ali Yerlikaya’yı ayakta alkışladığını belirtti.

Bakan Yerlikaya’nın paylaşımına olumlu tepkilerin yanı sıra olumsuz tepkiler de geldi. Bir kullanıcı, paylaştığı gönderide, “Sembollere ve twete kanıp tuzağa düşmeyin” ifadelerini kullandı.

Dİğer bir kullanıcı ise “Ali Yerlikaya’nın İBB’ye kayyum olarak atandığı dönemde Atatürk tablosunu kaldırdığını” belirterek, Ali Yerlikaya’yı tebrik edenlere,” Ak Parti bunlara az bile yapıyor” dedi.

“Vay be bu bakan çok farklı” diyenlere karşı çıkan kullanıcının paylaşımı.

“Ali Yerlikaya iyi bir bakan değil” diyen gazeteci Baransel Ağca’dan, “Siz biraz kerizsiniz” tepkisi ?

Gelen tepkilerden bu çıkarımı yapanlar da oldu ?

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx