Galaxy S24’ün AI destekli portre çekimleri daha doğal görünüyor

Samsung, Galaxy S24 serisi akıllı telefonunu piyasaya sürdü ve bu model, önceki versiyonlara göre birçok iyileştirme içeriyor. Cihazın tasarımında büyük bir değişiklik yapılmamış olsa da, ekranlar daha parlak hale getirildi, bataryalar daha dayanıklı ve kamera kalitesi artırıldı. Galaxy S24, doğal görünümlü portre fotoğrafları çekebiliyor. Cihaz, daha doğal bir bulanıklık efekti elde etmek için geliştirilmiş yapay zeka algoritmalarını kullanıyor.

Galaxy S24 Ultra, bu algoritmalar sayesinde özellikle bulanık arka plan efektleri konusunda daha doğal bir görünüm sunuyor. Samsung mühendislerine göre, cihaz yapay zeka gücünü kullanarak nesneleri algılayabiliyor ve derinlik etkisini artırabiliyor. Ön plandaki nesnelerde de bulanıklık efekti geliştirildi. Bu iyileştirmeler, çekilen fotoğrafların DSLR kameralarla çekilmiş gibi görünmesini sağlıyor.

Galaxy S24’ün AI destekli portre çekimleri daha doğal görünüyor

Galaxy S24 ile çekilen portre videolar da bu iyileştirmelerden payını alıyor. Videolarda kullanılan yapay zeka modeli, stabilizasyon ve yakınlaştırma yetenekleri geliştirildi. Samsung, 2023 yılında portre videoların çözünürlüğünü 4K ve 30fps kare hızına çıkardı. Galaxy S24 Ultra’da, daha doğal bulanık efektler elde etmek için iki kamera kullanılıyor ve bu kameralar, nesne ile arka plan arasındaki mesafeyi ölçüyor. Ayrıca, portre videoları çekerken daha geniş bir yakınlaştırma fonksiyonelliği sunuyor. Telefon, 1x’ten 3x’e kadar sürekli bir yakınlaştırma yapabiliyor.

Galaxy S24 serisi, Galaxy S24, Galaxy S24+ ve Galaxy S24 Ultra modellerini içeriyor. Bu serinin, geçen yılki Galaxy S23’ün ön sipariş performansını aşması bekleniyor. 2024 sonuna kadar toplam yıllık satışların 36 milyona ulaşması öngörülüyor. Eğer bu tahminler doğru çıkarsa, Galaxy S24, 2019’daki Galaxy S10’dan bu yana 30 milyon satış barajını geçen ilk amiral gemisi modeli olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir