Emekli zammı alamayınca Erdoğan’dan vazgeçti

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen emekli bir vatandaşın seçim öncesi ve seçim sonrasında sokak röportajında söyledikleri gündem oldu.

Seçim öncesinde “Gençler 24 saat çalışacak yatarak enflasyonu düşüremeyiz. Aylık gelirim 10 bin lira evim de var. Şimdiki gençler yatalım cebimiz para dolsun telefonumuz sıfır olsun arabamız sıfır olsun ama biz hiç çalışmayalım” diyen emekli seçimden sonra “Reis ipin iki ucunu da denize attı” dedi.

‘REİS EMEKLİYİ HİÇ SEVMİYOR’

“Sen reisi çok seviyordun ne oldu?” sorusu üzerine “Çok seviyordum da o bizi sevmiyor. Reis emekliyi hiç sevmiyor hiç. Diyor bunlara sene sonu 2024’te kefen alacağım beklesinler. Ama mart gelecek şimdi martta reisin işareti arkada kalacak” dedi.

‘YÜZDE YÜZ ZAM YAPSA DA AFFETMEM’

Emekli sonrasında şunları ekledi: “Müslüman der mi ki ben emeklimi enflasyona ezdirmeyeceğim. Ezdirmeyeceğim de silindir gibi üzerinden geçeceğim. Kendi maaşları olsa hemen torba kanun pat geçiriyorlar. 16 emekliyi ezdirdi reis. Kime? İşte çevresine leşçilere yandaşlara. Böyle adalet olmaz. Zengini daha zengin eder fakire hiçbir şey vermez. Yüzde yüz zam da yapsa değil mi ki böyle kelek yaptı ben affetmem şahsen.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx