CHP’li Murat Emir: Bu yarış, kaybedilen seçimden sonra ‘halkımızın bize verdiği mesajı doğru okuyalım’ diyenlerle, seçimden sonra hiçbir şey olmamış gibi yapanlar arasında

CHP 38. Olağan Kurultayı’nda konuşan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Bir yarış yaşayacağız. Bu yarış kaybedilen seçimden sonra ‘halkımızın bize verdiği mesajı doğru okuyalım’ diyenlerle, seçimden sonra hiçbir şey olmamış gibi yapanlar arasındadır” dedi.

Emir, CHP 38. Olağan Kurultayı’nda konuştu.

“CHP, 22 yıllık AKP faşizminin önünde durabilecek tek kurumsal yapı”

Anka’nın aktardığına göre Emir’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Cumhuriyet Halk Partisi, 22 yıllık AKP faşizminin önünde durabilecek olan tek kurumsal yapı kalmıştır.

Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi’nin ne olduğu, nasıl büyüyeceği ve nasıl iktidar olacağı sizin kararınızla olacaktır.

Bir yarış yaşayacağız. Bu yarış kaybedilen seçimden sonra ‘halkımızın bize verdiği mesajı doğru okuyalım’ diyenlerle, seçimden sonra hiçbir şey olmamış gibi yapanlar arasındadır. Bu yarış ‘bu kadrolarla bu yönetim anlayışıyla daha fazla yol yürüyemeyiz’ diyenlerle, koltuğa yaslananlar arasındadır.

Bu yarış ‘gerçek bir yenilenme yapmazsak yeniden kaybedeceğiz’ diyenlerle, ikinci bir kurultay için 31 Mart’ı bekleyenler arasındadır. Bu yarış, ‘sol’ diyenler, ‘sosyal demokrasinin temel ilkeleri’ diyenler ısrarla ‘Atatürk ilkeleri’ diyenlerle, ‘şimdi sağa açılıyoruz, bunların sırası değil’ diyenler arasındadır.

“Bütün suçu, kusuru sayın Genel Başkanımızın sırtına yükleyecek değiliz ama…”

‘Laiklik olmadan, demokrasi olamaz’ diyenlerle; ülkücüyle ülkücü, siyasal islamcıyla siyasal islamcı sağcıyla sağcı olan anlayış arasındadır.

İzliyorsunuz; değişime karşı çıkıyorlar, ‘Böyle olmaz’ diyorlar. Ama bir değişim tarif etmiyorlar. Tarif ettikleri değişim şu: ‘Parti Meclisi değişsin, MYK değişsin, tüzük değişsin ama bir şey değişmesin; o da genel başkan. Niye, bu sorunun cevabı arkadaşlar, neden? Bütün suçu, kusuru Sayın Genel Başkanımızın sırtına yükleyecek değiliz. 12 yılda verdiği emeklerden dolayı şükran duyuyoruz, ama değerli arkadaşlar bizim asıl borcumuz ülkemize ve Cumhuriyet Halk Partisi’nedir.”

TIKLAYIN | Kılıçdaroğlu ile devam mı, İmamoğlu ve ‘değişim’ ekibinin adayı Özel mi; CHP, Genel Başkanı’nı seçiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx