AK Parti’de bayramlaşma: ’16’lı masa ne zaman kurulacak bekliyoruz’

Kurban Bayramı dolayısıyla siyasi partiler arası bayramlaşmalar kapsamında AK Parti’yi ilk olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre başkanlığındaki heyet ziyaret etti. AK Parti’de CHP heyetini, Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur ve beraberindeki heyet karşıladı.

Bayramlaşmanın ardından konuşan Uygur, bayramın bütün insanlığa huzur, barış, hoşgörü getirmesini temenni etti.

AA’nın haberine göre Bu hoşgörünün zirve yapması gereken dönemlerde zaman zaman istenmeyen olumsuz olaylarla karşılaşıldığını belirten Uygur, şunları kaydetti: “Kurban Bayramı’nda kitabımız Kur’an-ı Kerim’e karşı İsveç’te menfur bir saldırı gerçekleşti. Hem cami önünde hem polis gözetiminde hem de İsveç makamlarının, yüksek yargısının onayıyla gerçekleşti bu hareket. Biz, en şiddetli şekilde lanetliyoruz, kınıyoruz. İsveç makamlarını bu noktada uluslararası hukuka uygun, din ve vicdan özgürlüğü anlamında kutsalımıza yapılan saldırıyı men etmeye uygun şekilde davranmaya davet ediyoruz. Biz milletçe bu noktadaki tepkimizi, lanetimizi en üst düzeyde belirttik ve bunla ilgili mücadelemiz meşru zeminler çerçevesinde, hukuka uygun bir şekilde her platformda devam edecek. Son dönemlerde sistematik bir şekilde ardı ardına ülkemize yönelik bu tür eylemlerle karşı karşıyayız. Bütün kritik süreçlerde milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanı’mız liderliğinde en güçlü duruşu gösterdi. Biz, Türkiye Yüzyılı’nın kapılarını ardına kadar milletimizin desteğiyle ferasetiyle sağduyusuyla açtık. Bütün bunlara inat, güçlü duruşumuzla, demokrasiye, hukuka bağlılığımızla bundan sonraki süreçte de eser ve hizmet siyasetinin en güzel örneklerini göstermeye devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı’nı milletimizle birlikte inşa edeceğiz. Bu manada bizi bu gittiğimiz yoldan bu şekildeki hiçbir menfur hadise alıkoyamayacak.”

‘HİÇ AYRIM YAPMADAN MUHAKKAK ÜZERİNE GİDİLMESİ LAZIM’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre de, “Hukuki açıdan İsveç makamlarının gerekli yasal düzenlemeyi yapmaları ve bu olayın önüne geçmeleri lazım” dedi. Emre, CHP olarak milletin verdiği görevi dört dörtlük yapmakla mükellef olduklarını belirterek, Anayasal ve kanuni değişikliklerde, temel ilke ve görüşler çerçevesinde milletin iradesini yansıtmaya gayret göstereceklerini kaydetti.

Maraş merkezli depremle ilgili soruşturmaları takip ettiklerini dile getiren Emre, “Burada caydırıcılığın sağlanması, ucu nereye dokunursa dokunsun hiç ayrım yapmadan muhakkak üzerine gidilmesi lazım. Burada hayatını kaybeden, yaralanan vatandaşlarımıza en büyük borçlarımızdan biri bu. Bunun da yerine gelmesi lazım” diye konuştu.

’16’LI MASA NASIL, NE ZAMAN KURULACAK ONU DA BEKLİYORUZ’

AK Parti’yi ikinci ziyaret eden parti ise Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz başkanlığındaki MHP heyeti oldu. MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Durmaz, önlerinde 2024 yerel seçimlerinin olduğuna işaret ederek, “Yerel seçimlere de aynı şekilde Sayın Genel Başkan’ımızın, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğinde yine ittifak olarak en iyi sonuçların alınacağı umuduyla giriyoruz. Şüphesiz bu konuda kendilerinin takdirlerinin ne olacağı önümüzdeki günlerde şekillenecektir. Biz şunu biliyoruz, bu kadim şehirler böyle bir kötü yönetimi hak etmiyor. Seçimden sonra Millet İttifakı’nda başlayan değişim, dönüşüm sürecinin, yerel seçimde de yeni değişimlere gebe olduğunu görüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Sadir Durmaz’ın “16’lı masa nasıl, ne zaman kurulacak onu da bekliyoruz” demesi üzerine Uygur, “Masa çok kalmadı aslında, şu saat itibarıyla arka arkaya açıklamalar yapılıyor” karşılığını verdi.

Durmaz da “Alt alta yazıyoruz 16 olmuyor. Bilemiyorum nasıl olacak” diye konuştu.(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx