Zincir operasyonunda ele geçirildi, bedeli dudak uçuklattı

Muğla’da, ürettikleri uydurma alkolü kargoyla piyasa sürenlere yönelik ‘Zincir’ operasyonunda gözaltına alınan 15 şüpheliden 10’u, tutuksuz yargılanmak üzere, 5’i de isimli denetimle hür bırakıldı. Operasyonda ele geçirilen ve Roma periyoduna ilişkin olduğu anlaşılan bronz kılıcın ise 7 milyon lira bedelinde olduğu öğrenildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Çaba Daire Başkanlığı koordinesinde 81 vilayette yapılan, içki kaçakçılığı ile çaba kapsamında, Muğla Vilayet Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi grupları; Bodrum, Menteşe, Marmaris, Milas ve Fethiye ilçelerinde operasyon düzenledi.

ROMA PERİYODUNA AİT

Eş vakitli operasyonda şüphelilerin konut ve iş yerlerindeki aramalarda; bira, votka, rakı ve viskiden oluşan 100 litre uydurma içki, Roma devrine ilişkin 1 bronz kılıç, 9 bin 400 dolu makaron, 6 kilo kaçak tütün ve alkol imalinde kullanılan materyaller ele geçirildi.

DEĞERİ 7 MİLYON LİRA

Operasyon kapsamında gözaltına alınan 15 şüpheliden 10’u, polisteki süreçlerinin akabinde savcının talimatıyla tutuksuz yargılanmak üzere, 5’i de isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı. Muğla Müze Müdürlüğü’ne teslim edilen, Roma devrine ilişkin bronz kılıcın bedelinin ise 7 milyon lira olduğu öğrenildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.