Yamaha ve Gogoro’dan iddialı tasarıma sahip elektrikli motosiklet

Motosiklet pazarının dev ismi Yamaha ve Gogoro’dan iddialı tasarıma sahip bir elektrikli motosiklet duyurusu geldi.

Dünyanın en büyük motosiklet üreticileri arasında yer alan Yamaha ve Gogoro, kısa süre önce “EMF” isimli sayfada gördüğünüz elektrikli motosiklet modelini tanıttı. Gerçekten modern ve oldukça iddialı bir tasarımı olan seçenek, açıklamaya göre 7.6 kW gücünde bir elektrik motoru üzerine kuruluyor. Modelin en önemli özelliği aslında Gogoro tarafında geliyor. Motosikletin pilleri değiştirilebiliyor ve burada Gogoro’nun kendi pil istasyonlarındaki pillerden kullanılıyor. Bu sayede benzin almaktan kısa sürede boş pil çıkarılıp dolu pili takılarak yola devam edilebiliyor.

0’dan 50 km/s hıza 3,5 saniyede çıkabildiği aktarılan Yamaha EMF, dört pistonlu hidrolik disk frenleri ile güçlü bir durdurma performans getiriyor. Maksimum hızı ve tek pil üstü menzili açıklanmayan elektrikli motosiklet, bünyesinde bir termos bardak konulabilecek bölümü de sürücüsüne sunuyor. Bu Yamaha imzalı modelin fiyatı açıklanmıyor ve motosikletin şimdilik Gogoro’nun hâkim olduğu Tayvan pazarı dışına çıkması beklenmiyor.

Bu arada Yamaha’dan başka elektrikli motosiklet modelleri de gelecek. Bu konuda geçtiğimiz ay bir açıklama yapan firma, 2022’de kesin olarak iki yeni elektrikli motosiklet tanıtacaklarını duyurdu.

Hatta o zaman ortaya atılan son bilgilere göre bunlar daha önce gösterilen E01 ve E02 isimli konseptler üzerine kurulacak. Eğer üretimde büyük değişiklikler olmaz ise motosikletlerin tasarımları fütüristik çizgide karşımıza çıkacak.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.