Veli Ağbaba: Vatandaşına kumpas kuran bir bakanla karşı karşıyayız

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin basına kapalı toplantıdan sızan “ÖTV’yi artırmayı planlıyorduk” kelamları için “Türkiye bu akılla ve başla yönetiliyor. Adeta vatandaşına kumpas kuran bir bakanla karşı karşıyayız. Kardeşim bırak yeni arabayı beşerler eski otomobil bile alamıyor. Yeni otomobillerin fiyatlarına baktığımızda en düşüğü bir milyon TL’yi bulmuş, sen vatandaşın kaygısına deva bulup, araç satışı için vergi indirimi yapacağına resmen kumpas kurarak bindirim yapıyorsun” dedi.

Veli Ağbaba, CHP Malatya Vilayet Başkanlığı’nda yaptığı açıklamada, Nureddin Nebati’nin, “Kendi ortamızda, ‘ÖTV’yi artıralım da çok talebi kıralım’ diyorduk” kelamlarının duyulduğu görüntüyü izletti. ANKA’nın haberine nazaran Ağbaba, şunları söyledi:

İNSANLARLA DALGA GEÇİYOR: “Şaka üzere bir iktisat bakanı. Maalesef evvelden mesken alabiliyordu, beşerler. Artık konut alınan para ile otomobil alamıyorlar. ÖTV yüzde 80 olmuş. Öbür vergilerle birlikte bir otomobilin fiyatı 2-3 kat artıyor. Hâlâ, Bakan Nebati beşerlerle dalga geçiyor.

RESMEN KUMPAS KURUYOR: Milletin otomobil alımını kolaylaştıracağına, zorlaştırmaya çalışıyor. Ve itirafta bulunuyor. Herkes indirim beklerken bunlar bindirim yaptı. Türkiye bu akılla ve başla yönetiliyor. Adeta vatandaşına kumpas kuran bir bakanla karşı karşıyayız. Kardeşim bırak yeni arabayı beşerler eski otomobil alamıyor. Yeni otomobillerin fiyatı, en düşüğü neredeyse 1 milyonu bulmuş. Sen vatandaşın kaygısına deva bulacağına, araç satışı için vergi indirimi yapacağına; resmen kumpas kurarak bindirim yapıyorsun.

ŞAKA ÜZERE BİR BAKAN: Lakin hiç kimse unutmasın; geldiğimiz vakit ÖTV’yi kaldıracağız. Ne dediysek yaptık, bunu da yapacağız. Ya yapacağız ya yaptıracağız. Vatandaşını kandıran, vatandaşına kumpas kuran, ÖTV artırmayı düşünen bir bakanla karşı karşıyayız. Güya araç satışları çok, güya vatandaşın alım gücü yüksek; artık iki maaşlı bir memurun otomobil alması hayal bile değil. Bakanın; memurların, çalışanların, çalışanların hayal kurmasını bile önlüyor. Latife üzere bir bakanla karşı karşıyayız.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.