UEFA Lideri: Euro 2032 için Türkiye güçlü bir aday

UEFA Lideri Aleksander Ceferin, La Gazetta della Sport’a açıklamalarda bulundu. Ceferin, 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası için Türkiye’nin güçlü bir aday olduğunu söyledi.

UEFA’dan daha evvel yapılan açıklamada, Türkiye’nin 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’na mesken sahipliği için resmi müracaatta bulunan ülkelerin ortasında yer aldığı belirtilmişti.

ntvspor.net’te yer alan habere nazaran, Ceferin, ağır maç takvimiyle ilgili gelen tenkitleri yanlış bulduğunu belirterek, “Çok fazla maç oynandığının farkındayım. Lakin gerçek şu ki kimse bir şeylerden vazgeçmek istemiyor. Kulüplerin maaş ve bonus ödemeleri için daha fazla maça gereksinimi var. Mevzu çok kolay. Daha az maç oynanırsa maaşlar düşer. UEFA’ya ya da FIFA’ya saldırmak her vakit kolaydır.” dedi.

‘AVRUPA MUHTEŞEM LİGİ FİKRİ ÖLDÜ’

Avrupa Harika Ligi’yle ilgili ise Ceferin, “Avrupa Birliği Mahkemesi’nin kararı ne olursa olsun çok az şey değişecek. Alınan karar sembolik olacak. Avrupa Birliği, Avrupa futbolunun muvaffakiyetinin nedeni olan modeli savunuyor. Avrupa Muhteşem Ligi fikri öldü. Yalnızca 3 kişi bu projeyi sürdürmeye çalışıyor. Herkesi mahkemeye veriyorlar ve artık bittiğini kabul etmiyorlar.” açıklamasında bulundu.

‘İTALYA’NIN ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ İÇİN STADYUMU OLMAMASI İNANILMAZ’

“2032 Avrupa Futbol Şampiyonası için İtalya’nın bahtını nasıl buluyorsunuz?” sorusuna ise Ceferin şu karşılığı verdi, “İtalya’nın Şampiyonlar Ligi finali için stadyumu olmaması inanılmaz. İtalya Futbol Federasyonu Lideri Gabriele Gravina ile bu mevzuyu konuştuk. Daha fazla stadyuma muhtaçlık var. 2032’deki Avrupa Futbol Şampiyonası için Türkiye güçlü bir aday.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.