Türkiye’nin en uzun menzilli elektrikli scooter modeli: “Horwin EK3”

Elektrikli scooter piyasasının günden güne arttığı bu günlerde Horwin EK3 Türkiye’nin en uzun menzilli elektrikli scooter’ı olarak karşımıza çıktı.

Artan otomobil fiyatları ve çevre kirliliğine duyulan endişe ile birlikte elektrikli scooterlar bireysel ulaşım aracı dikkat çekiyor. Almanya ve Avusturya’da Ar-Ge’si yapılarak Çin’de üretimi gerçekleştirilen Horwin marka scooterın EK3 modeli, tek ve çift bataryalı paketi ile Türkiye’nin en uzun menzillini vaad ediyor. Benzin zammı ile birlikte cep dostu araçların ilgi görmeye başladığı bir gerçek. Bu düşünceye çevre koruma bilinci de eklendiğinde markaların yatırımlarını çevre dostu, ekonomik ulaşım araçlarına yönelteceğini söylemek mümkün.

Almanya’da düzenlenen dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olan, Red Dot Tasarım ödüllü Horwin markasının elektrikli scooter olma özelliği taşıyan EK3 modeli, Nisan 2022’de ürünün Türkiye temsilcisi İsotlar Motor’un gerçekleştireceği lansmanla birlikte kullanıcıların beğenisine sunulacak. EK3, yurt dışında çift batarya ile 200 kilometrelik iddialı bir menzil sunuyor. Türkiye’ye gelecek versiyonun ise bu menzile sahip olup olmayacağı henüz açıklanmadı. Ancak beklenti bu yönde.

Yeni elektrikli scooter Horwin EK3 için Türkiye tarihi

Ekonomik ve çevreye duyarlı yeni nesil elektrikli araçların gelecek dönemlerde gündelik hayatımızda daha çok yer bulacağını vurgulayan İsotlar Motor Motosiklet Operasyonları Direktörü Ali Erokan Karakoç, “Dünyanın lider motosikletlerini Türkiye’de temsil eden bir marka İsotlar Motor olarak, Avrupa ülkelerinde çevre dostu kullanıcılar tarafından yoğun ilgi gören, tarzı ile birçok farklı kesimin dikkatini çekeceğine inandığımız, Horwin EK3 Elektrikli Scooterını Nisan 2022’de Türkiye’de satışa sunacak olmanın haklı gururunu taşıyoruz.

Elektrikli scooter kullanıcılarına daha uzun kullanım imkânı sunmak adına çift bataryalı paketi ile satışa sunulacak olan modelin bataryaları, rakiplerine oranla 4 saat gibi bir sürede fullenebiliyor olacak.” dedi.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.