TÜRASAŞ 2023’te 450 vagon üretecek

Valilikten yapılan açıklamaya nazaran, Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, TÜRASAŞ’ı ziyaret ederek Bölge Müdürü Atanur Karadağ’dan bilgi aldı.

Şimşek, buradaki açıklamasında, TÜRASAŞ’ın gelecek yıl 450 vagon üreteceğini belirterek, vagonların birinci kaynağını söyledi.

TÜRASAŞ’ın çok hoş çalışmalara imza attığını vurgulayan Şimşek, “Ülkemizin göz bebeği bir kurum ve vagon üretiminde hakikaten hoş bir çalışma takımı var. Hoş çalışmalar sergileniyor. Başta bölge müdürümüz ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum.” sözlerini kullandı.

Müdürlüğün muvaffakiyetindeki en büyük hisse sahibinin çalışanlar olduğunu vurgulayan Şimşek, şunları kaydetti:

“Siz olmazsanız burada bir muvaffakiyet hikayesinden bahsedemeyiz. Büyük bir emek harcanıyor, büyük bir uğraş kelam konusu ve bu da başarıyı getiriyor. Burası ülkemizde vagon üretiminde kelam sahibi, birebir vakitte öncü bir kurum. Devletimizin rehber olması, yol göstermesi, onlarla iş birliği yapması sayesinde de bu üretim başlamış durumda. Bu bölümü, bu kurumumuz domine etmeye devam ediyor. İnşallah bundan sonra da hoş başarılara imza atacaktır. Bu fabrikamızda 2023 yılında 450 vagon üretimi olacak. Bu sahiden hoş bir muvaffakiyet. Her geçen gün kendisini yenileyen, geliştiren bir kurum. Üretimde robot da kullanılmaya başlanmış, bu da gösteriyor ki kurumumuz her geçen gün kendini yeniliyor ve teknolojik gelişmeleri kullanıyor.”

Karadağ ise ziyaretinden ötürü Vali Şimşek’e teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.