Trump’ın tezlerine eski yardımcısından cevap: Ben saklı doküman almadım

Eski ABD Lideri Donald Trump, FBI tarafından ele geçirilen dokümanların “tümünün kapalılığının kaldırıldığını” sav etmişti. Vazifeden ayrıldıktan sonra rastgele bir bilinmeyen bilgiyi elinde tutup tutmadığı sorulan Pence, Associated Press’e verdiği bir röportajda, “Hayır, bildiğim kadarıyla yok” dedi.

Hükümetin Mar-a-Lago’da ele geçirilen eşyalar listesine “çok gizli” olarak işaretlenmiş gereçlerin dahil edilmesine karşın, Pence, “Dürüst olmak gerekirse, tüm gerçekleri öğrenmeden önyargıda bulunmak istemiyorum” dedi.

Başkanlık ve lider yardımcılığı adaylığı ihtimaliyle ilgili de açıklamalarda bulunan Pence, önümüzdeki yılın başlarında Beyaz Saray’a aday olup olmama konusunda bir karar vereceğini söyledi.

NE OLMUŞTU?

Zaman vakit Trump aleyhine konuşan Pence, Capitol’deki saldırıyı eleştirmiş ve Cumhuriyetçi arkadaşlarını Mar-a-Lago’nun aranması konusunda FBI’ya saldırmayı bırakmaya çağırmıştı.

Çarşamba günü New Hampshire’daki bir siyasi kahvaltıda, “Cumhuriyetçi Parti kanun ve sistem partisidir. Partimiz federal, eyalet ve lokal seviyede mavi çizgide duran bayan ve erkeklerin yanındadır ve FBI’a yönelik bu taarruzlar durdurulmalıdır” açıklamasını yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.