Triumph TE-1 elektrikli motosiklet sona en yakın haliyle karşımızda

Motosiklet pazarının efsane isimlerinden Triumph, elektrikli motosiklet pazarında da ses getirecek. Triumph TE-1 için az kaldı.

Triumph, çok uzun süredir Williams Advanced Engineering ile beraber bir elektrikli motosiklet geliştiriyor. Triumph TE-1 adındaki bu motosiklet, daha önce çizim görselleriyle lanse edilmişti. Şimdi ise merak uyandıran motosiklet sürüşe hazır hale gelen son prototip ile karşımızda yer alıyor. Bu motosikletin arkasında Williams yanında Integral Powertrain ve WMG University of Warwick desteği de yer alıyor. Son hali geleneksel çizgiden sapmayan motosiklet, genel olarak kışkırtıcı görünüyor.

Triumph TE-1 elektrikli motosiklet modelinin kalbinde 10 kg ağırlığı olan, maksimum 130 kW (174 beygir), sürekli olaraksa 80 kW (107 beygir) güç verebilen bir elektrik motoru yer alıyor. Integral Powertrain imzalı bu motorun kendi entegre soğutma sistemi bulunuyor. Yine kendi soğutması bulunan Williams Advanced Engineering imzalı 15 kWh pil paketi üzerine kurulan Triumph TE-1, yüzde 80 doluluğa 20 dakika altında ulaşabilecek bir şarj altyapısı üzerine kuruluyor.

15 kWh pil paketiyle şimdilik 200 km civarında menzil getirmesi beklenen ancak bu değeri henüz tam olarak netleşmeyen motosiklet, bu prototip sürümü ile artık aktif yol testlerine dahil edilecek ve özellikle Williams’ın desteğiyle her geçen gün daha aerodinamik ve verimli hale getirilecek.

Henüz tam olarak ne zaman satışa sunulacağı açıklanmayan Triumph TE-1 elektrikli motosiklet, açık olduğu üzere herkesin rahat şekilde ulaşabileceği bir iki tekerli eğlence makinesi de olmayacak. TE-1 için çok yüksek bir rakamın isteneceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.