Toz boya fabrikası alev alev yandı

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan bir toz boya fabrikası alevlere teslim oldu. Yangın, itfaiye gruplarının çalışmaları sonrasında söndürüldü.

Yangın, Kocaeli’nin Gebze ilçesi Pelitli Mahallesi Tavşanlı Yolu Caddesi üzerinde bulunan Şiddetli Elektrostatik Toz Boya fabrikasında meydana geldi.

Edinilen bilgiye nazaran, personeller yemek molasındayken fabrikanın üretim kısmında şimdi belirlenemeyen bir sebeple yangın çıktı.

TÜM FABRİKAYI SARDI

Kısa müddette büyüyen yangında alevler fabrikayı büsbütün sardı. İhbar üzerine adrese çok sayıda itfaiye ve jandarma grubu sevk edildi. Kısa müddette adrese ulaşan itfaiye takımları, yangını söndürebilmek için çalışma başlattı. Grupların ağır uğraşının akabinde yangın, denetim altına alınarak söndürüldü. Yangın, çabucak bitişiğindeki başka fabrikaya da ziyan verdi. Jandarma takımları yangınla ilgili inceleme başlattı.

Yangını görüp çabucak 112’ye haber verdiğini söyleyen Mahmud Cerrah, “Ben yan fabrikada çalışıyorum. Biz içeride çalışırken dumanı gördük. Çabucak 112’yi aradım. İtfaiye ve jandarma grupları geldi. Söndürmeye başladılar. Allah’a şükür çok büyük bir ateş olmadan söndürdüler. İçeride de çok şükür kimse yokmuş. Niçin çıktığını bilmiyoruz. Takımların yangını söndürmesi 40 dakika, 1 saati buldu. Çok şükür çabucak yetiştiler” dedi. İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.