TFF’den açıklama: Süper Lig yayın ihalesinde imza hakkı Saran ile TRT’ye geçti

Türkiye Futbol Federasyonu, Digiturk ile sözleşmenin imzalanması yönünde bir gelişmenin söz konusu olmadığını bildirdi. Yayın Hakkı Sözleşmesinin imzalanması için hakların Saran ve TRT’ye geçtiği ifade edildi.

SPOR 07.03.2022 21:18

TFF'den açıklama: Süper Lig yayın ihalesinde imza hakkı Saran ile TRT'ye geçti

Abone Ol google-news

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Süper Lig ihalesi ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

TFF’nin açıklamasında, maçların yayın hakkı konusunda Digiturk ile sözleşmenin imzalanması yönünde bir gelişmenin söz konusu olmadığını açıkladı.

Açıklamada, “Haklar, ilgili paketlere en yüksek ikinci teklifleri veren Saran Uluslararası Film. Org. Rek. Tic. Paz. A.Ş. ve TRT’ye geçmiş bulunmaktadır” denildi.

TFF’nin açıklaması şöyle:

“Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2022-2023 ve devam eden futbol sezonlarını içeren TFF Süper Lig ve TFF 1. Lig Müsabakaları Yayın Haklarının devri için düzenlenen ihaleye ilişkin olarak, Yayın İhale Komisyonu’nun aldığı karar gereğince, Paket 4 kapsamında Paket 1-B, Paket 1-C, Paket 1-D, Paket 1-E, Paket 1-F, Paket 2 ve Paket 3 için verilen süre sonunda Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon A.Ş. (Digiturk) ile sözleşme imzalanması söz konusu olmamıştır.

Bu kapsamda, 28.02.2022 tarihli kamuoyu açıklamamızda da duyurulduğu gibi, ihale şartnamesi koşullarında ve şartname ekinde yer alan Yayın Hakkı Sözleşmesinin imzalanması için haklar, ilgili paketlere en yüksek ikinci teklifleri veren Saran Uluslararası Film. Org. Rek. Tic. Paz. A.Ş. ve TRT’ye geçmiş bulunmaktadır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.