Tekirdağ’da lavanta tarlaları fotoğraf stüdyosu oldu

Lavanta tarlaları Türkiye’nin birçok yerinde var. Tekirdağ’dakinin özelliği ise yerli ve yabancı konukları çekecek fotoğraf alanlarının oluşturulmuş olması.

AA’nın haberine nazaran, Tekirdağ’da fotoğraf tutkunlarının ilgi odağı haline gelen lavanta tarlaları, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Hedef, en hoş kareleri yakalamak

Göz kamaştıran mor rengiyle ilgi çeken lavanta tarlalarını fon yapan fotoğraf severler, en hoş kareleri yakalamaya çalışıyor.

“Lavanta tarlaları fotoğraf tutkunlarının ilgi alanı”

Tekirdağ Fotoğraf Derneği Lideri İnanç Çelik, Tekirdağ’da lavanta tarlalarının fotoğraf meraklıları için bir çekim alanı oluşturduğunu söyledi.

Çelik, lavanta tarlalarındaki hoşlukları karelerine yansıtmaya çalıştıklarını tabir ederek, “Kanola tarlalarının akabinde lavantaların renklerinin aşikâr olmasıyla birlikte fotoğrafçılar olarak tarlalara gelmeye başladık. Lavantaların renkleri çok hoş. Burada arkadaşlarımızı yahut çocukları çekiyoruz. Çok hoş kareler ortaya çıkıyor. Fotoğraf tutkunları buraya koşarak geliyor.” dedi.

“Lavantaların açma zamanı”

Fotoğraf tutkunu Alper Eral da amatör fotoğrafçılar olarak yıl boyunca tabiatın sunduğu hoşlukları fotoğraflamaya çalıştıklarını lisana getirerek, “Bu periyotta de lavantaların açtığı periyotlar. Lavanta tarlalarında çok hoş görseller var. Biz de bu hoşlukları fotoğraflamaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

“Tekirdağ her haliyle ziyaretçilerine doğal bir fotoğraf ortamı sunuyor”

Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu da lavanta tarlalarının fotoğraf meraklılarının ilgi odağı haline geldiğini lisana getirdi. Hacıoğlu, Tekirdağ’ın her haliyle ziyaretçilerine doğal bir fotoğraf ortamı sunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

İstanbul’dan da geliyorlar

“Kentin hoşlukları doğal bir fotoğraf stüdyosu oluşturuyor. Ganos Dağları’nın yazı farklı, baharı başka, kışı farklı hoş. Fotoğraf tutkunlarını ağırlıyor. Kanola ve ayçiçeğinin yanı sıra son devirlerle de bilhassa lavanta tarlaları büyüleyici kokusu ve gösterişiyle fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor. Yalnızca Tekirdağ’daki fotoğraf sanatkarları değil, Trakya ve İstanbul’daki fotoğraf sanatkarları buraya geliyor.”


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.