TDV KAGEM “yaz okulu”ndan 500 öğrenci istifade etti

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Bayan Aile ve Gençlik Merkezince (KAGEM) ortaokul ve lise kümesi kız ve erkek öğrencilere yönelik düzenlenen yaz okulu büyük ilgi gördü.

20 Haziran- 5 Ağustos tarihleri ortasında düzenlenen yaz okulunda Kur’an-ı Kerim, din ve hayat derslerinin yanı sıra bilimden sanata, bağlantıdan bedeller eğitimine, psikolojiden edebiyata, spor etkinliklerinden atölye çalışmalarına ve seyahatlere kadar pek çok aktiflik yapıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan, KAGEM tarafından ortaokul ve lise kümesi öğrencilerine yönelik bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ve geçtiğimiz hafta tamamlanan yaz okulu programıyla ilgili bilgi verdi.

Eğitimlerin bu yıl ortaokul ve lise öğrencileri farklı ayrı olmak üzere iki dönem halinde yapıldığını belirten Turan, “Ortaokul ve lise olmak üzere bu yaz yaklaşık yüz gencimizi iki farklı vakitte yüz yüze KAGEM’de ağırladık. Yaz okulu projemizi 23 farklı alanda 45 uzman eğitmen takımı eşliğinde gerçekleştirdik. En hoş yanı da bu uzman eğitmen takımımızın hepsinin bu işi büsbütün gönüllülük aslı ile gerçekleştirmiş olması. Tüm eğitmenlerimize de bu manada Türkiye Diyanet Vakfımız ismine teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

Yaz okulunda gençlerin eğlenirken öğrendiğini belirten Turan şöyle devam etti: “Eğitimin bir bütün olduğunu düşünüyoruz. Hasebiyle öğrenmenin salt bilgiden ibaret olmadığını biliyoruz. Bu sebeple yaz okulumuzda gençlerin eğlenirken öğrenebilecekleri tıpkı vakitte kendilerinin de birebir içinde etkin rol alıp fikirlerini özgürce söz edebilecekleri bir program içeriği oluşturmaya çalıştık. Her yıl gençlerle yaptığımız istişareler ışığında bir sonraki yıla hazırlanıyoruz. Öğrenci ve velilerden gelen olumlu dönüşlerle de başarılı olduğumuzu çok rahatlıkla söyleyebilirim. Bu da bizim için hem gurur hem de memnunluk kaynağı.”

Turan, Vakfın KAGEM ünitesi tarafından İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Şanlıurfa şubeleri ile eş vakitli olarak başlatılan yaz okulu projesinden yaklaşık 500 gencin faydalandığını söyledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.