Sanatta bu hafta

Lorenzo Mariotti’nin ‘Deniz ve Ötesi’

Rahmi M. Koç Müzesi, İtalyan ressam Lorenzo Mariotti’nin “Deniz ve Ötesi” başlıklı şahsî standına konut sahipliği yapıyor. Mimariden görüntüye, natürmorttan portreye kadar geniş yelpazede üretim yapan sanatkarın standında 33 yağlı boya eser ziyaretçilerle buluşuyor.

Denizcilik konusundaki uzmanlığını İtalyan Deniz Kuvvetleri’ne ilişkin eğitim gemisi Amerigo Vespucci’de kısım lideri olarak vazife yaptığı yıllarda edinen Mariotti’nin yapıtlarında tarihi fırkateynler, gemilerin yanı sıra bir tayfanın ellerine doladığı halattan açıktaki savaş gemisine bir kayıktan meraklı gözlerle bakan çocuklara kadar denize dair her şey yer buluyor.

Türk-Avrupa Arkeoloji Günleri fiyatsız

Institut Français Türkiye İstanbul ve Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü işbirliğinde, 17-19 Haziran tarihleri ortasında Türk-Avrupa Arkeoloji Günleri düzenlenecek. SRII, BIAA, NIT, CNRS, MMSHM, AKMED, DAI, ANAMED, AB Türkiye Delegasyonu, INRAP ve Arkeologlar Derneği ile ortak olarak düzenlenen Türk Avrupa Arkeoloji Günleri kapsamında çeşitli etkinlikler, stantlar ve atölyeler yapıldı. İstanbul Fransız Kültür Merkezi’ndeki aktifliğe girişler fiyatsız.

İş çıkışı konserleri

İş Sanat’ın “Cuma İş Çıkışı” konserleri kapsamında;

17 Haziran’da “Cuma İş Çıkışı”nda İzmir Kültürpark’ta 70’li yılların saykodelik, funk ve soul müziklerini günümüz müziği ile tekrar düzenleyerek sunan Hey! Douglas sahne alacak. 18.30’da DJ performansıyla başlayacak aktiflik, 19.00’da konser ile devam edecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.