Ömer Çelik’ten Canan Kaftancıoğlu’na ‘diktatör’ reaksiyonu

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı gaye almaya çalıştı.

Erdoğan’ı “diktatör” tabirleriyle suçlamaya çalışan Kaftancıoğlu’na, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik reaksiyon gösterdi.

“Siyasi ahlaksızlık”

Çelik, toplumsal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Örgütlü nefret siyasetinin İstanbul temsilcilerinden biri Cumhurbaşkanımızı ‘diktatör’ diyerek gaye almış.

Bu siyasi ahlaksızlığı yapanlar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına saygısızlık ediyorlar. Birebir vakitte ulusal iradeyi gaye alıyorlar. Demokrasi düşmanlığı budur.” dedi.

“Seçim dışında neyi kastettikleri asıl niyetleridir”

Milli iradeyle hengameli bu zihniyetin daha evvel de ‘erken seçimle yahut öbür bir şekilde’ iktidarı devirmekten kelam ettiğini belirten Çelik, “Demokrasi düşmanı müdahale davetinde bulunuyordu. Seçimle iktidar değişimi nasıl olur herkes biliyor. Seçim dışında neyi kastettikleri ise asıl niyetleridir.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Çelik, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Sinsi bir oyun oynuyor”

“Örgütlü nefret siyaseti, gerçek niyetini demokratik telaffuzun ardına saklayarak sinsi bir oyun oynuyor. Gerçek demokrasi imtihanlarında ise daima sınıfta kalıyorlar.

Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanına ‘diktatör’ demek, demokratik siyaseti nefret siyasetinin örtüsü olarak kullananların lisanıdır.


“Demokratik siyasetin namusuna kastetmektir”

Cumhurbaşkanımıza muhalefet lisanıyla değil Yassıada lisanıyla hitap etmek, demokratik siyasetin namusuna kastetmektir. Yassıada Zihniyeti ile ortasına uzaklık koyamayanlar Cumhuriyet’ten, demokrasiden ve ulusal iradeden kelam edemez!

CHP idaresine çağrı

Asıl diktatörlük, ulusal iradeye saygısızlıktır. Partimizin kuruluş yıldönümünde bir defa daha ilan ediyoruz ki, millet egemenliğini, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi ulusal iradeye saygısızlık yapan dikta zihniyetine karşı muhafazaya devam edeceğiz.”
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.