Mehmet Büyükekşi: Ben daha evvel Galatasaraylıydım

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Hürriyet Gazetesi’ne verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Büyükekşi, “futbol kirli mi” soru üzerine, “2 yıl Gaziantep FK Başkanlığı yaptım, artık Futbol Federasyonu Başkanı’yım. Ben rastgele bir halde futbolun kirliliği ile ilgili bir olaya şahit olmadım. Aslında husus kirli olup olmaması değil. Kulüplerimizin, liderlerimizin, teknik yöneticilerimizin yaptığı kimi konuşmalar olumsuz algılara sebep oluyor. Benim de o yüzden yapmaya çalışacağım işlerin başında Fair Play geliyor. Biz futbolun tüm paydaşları olarak ne kadar birbirimize hürmet, sevgi gösterirsek, futbolun marka kıymeti o kadar artar. Onun için bu kirli tabirini gündeme getirmenin yanlışsız olmadığını düşünüyorum.” şeklinde yanıt verdi.

“Ali Koç memnun”

Ali Koç’un TFF seçimleri öncesi kendisine karşı bir hal almasının hatırlatılması üzerine TFF Lideri, “Ben TFF Lideri olduktan sonra, Ali Koç da Kulüp Birliği Vakfı Lideri oldu. Ali Koç Beyefendi, Kulüpler Birliği Vakfı’ndaki liderlerle birlikte bize güzel olsun ziyaretinde bulundu. Daha sonra da bir iki ortamda daha birlikte olduk. Ve yaptığımız çalışmalardan son derece şad. Gelecek ismine da ümitli olduğunu belirtti, bu basına da yansıdı. Bağlantımız hürmet, sevgi içerisinde ve düzeyli bir biçimde devam ediyor. Ortak maksadımız Türk futbolunun marka bedelini artırabilmek için en üst düzeyde iş birliği yapmak. Bu mevzuda çalışmalarımıza önümüzdeki günlerde de kararlı bir formda devam edeceğiz.” dedi.

“Ben daha evvel Galatasaraylıydım”

“Hangi ekibi tutuyorsunuz?” sorusuna da açık yüreklilikle karşılık veren Büyükekşi, “Ben daha evvel Galatasaray taraftarıydım, üyeliğim de var. Lakin son iki yıl Gaziantep Futbol Kulübü’nün başkanlığını yaptım, oraya üye oldum. Gaziantep’in başarısı için bütün emeğimi ve birikimimi kullandım. Aslında bunu şunun için söylüyorum; siz hangi kurumun başındaysanız, o kurumun gelişmesi için varınızı yoğunuzu ortaya koyarsınız. Ben de Gaziantep’in Galatasaray’ı yendiği maçta büyük zevk aldım. Artık de TFF’nin başındayım. Şu andaki tuttuğum kadro Türk Ulusal Kadrosu. Bundan sonra da Ulusal Ekip için varımı yoğumu ortaya koyacağım.” diyerek merak edilen sorunun da yanıtını vermiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.