Meghan Markle’ın Ve Kate Middleton’ın Fotoğrafları Ortasında Hiç Fark Etmediğimiz Büyük Fark

Kate Middleton, yaklaşık on yıldır Cambridge Düşesi. 2011 yılında kraliyet ailesiyle evlendi ve çok sayıda resmi nişana katıldı. Kayınbiraderinin eşi Sussex Düşesi Meghan Markle, kraliyet olarak geçirdiği yıllarda daha az kamuoyu önüne çıktı. Bununla birlikte, telif hakkı hayranları, Meghan ve Kate’in fotoğraflarını nasıl çektirdikleri ortasında çarpıcı bir fark olduğunu çabucak fark ettiler.

MEGHAN MARKLE’IN VE KATE MİDDLETON’IN FOTOĞRAFLARI ORTASINDA HİÇ FARK ETMEDİĞİMİZ BÜYÜK FARKKATE MİDDLETON

Üniversitede geçirdiği müddet boyunca Kate, paparazzilerin kameralarından nasıl kaçınacağını öğrenmek zorunda kaldı. 2003 yılında Prens William’la çıkmaya başladığından beri halkın gözü önünde. Prensiyle evlendiği 2011 yılından bu yana, kraliyet olarak resmi görünümler yapıyor. Lakin Düşes’in çekilen tüm fotoğraflarında, Meghan Markle gelip farklı davranana kadar daha evvel hiç fark etmediğimiz bir detay var.MEGHAN MARKLE

Prens Harry ile evlenmeden ve Düşes olmadan evvel Meghan Markle esasen kameralarla çevrili olmaya alışmıştı. Başarılı bir oyuncu olarak sette ve kırmızı halıda saatler geçirdi. Meghan’ın oyunculuk geçmişi, bir kraliyet olarak halka açık görünümleri sırasında çekilen fotoğraflarında da çok besbellidir. Tüm farkı yaratan küçük bir detay nedeniyle kendini Kate Middleton’dan ayırıyor.

GÖZ TEMASI

Kate’in çekilmiş fotoğraflarına yakından bakarsanız, Düşes’in her vakit bakışlarını diğer istikamete çevirdiğini fark edebilirsiniz. Kate asla direkt kameranın merceğinden aşağıya bakmaz. Meghan’ın gözleri ise fotoğrafçının gözleriyle tekrar tekrar buluşuyor üzere görünüyor.

Vücut lisanı uzmanı Judi James, Cosmopolitan’a bu farkı şöyle açıklıyor: “Meghan, Kate ile tıpkı yaşta olmasına karşın, kamerayla ilgilerinde sanal bir nesil farkı var” diyor Judi. “Selfie kuşağının birçok genç bayanı üzere, Meghan’ın kamerayla flört etme (kameraya direkt bakışla hitap etme) denilen şeyi yapma alışkanlığı, akranlarının toplumsal medya aracılığıyla yaptığı üzere açık ve kendinden emin bir biçimde irtibat kurma dileğini akla getiriyor.” diyor.

KIRMIZI HALI TECRÜBESİ

Lakin tek sebep bu değil. Judi, “Bir aktörün hayatında, Meghan’ın yaptığı üzere direkt kameralara kur yapmak zorunda kaldıkları bir an vardır ve bu kırmızı halı görünümleri sırasındadır” diye devam ediyor. “Bu, bir oyuncunun kalabalığın içindeki kameraları seçmeyi ve çekimi yapmak için uzun periyodik direkt göz teması kurmayı öğreneceği tek fırsattır. Bu kırmızı halı tekniği, Meghan’ın Harry ile kalabalıklar ortasında çalışırken taklit ettiği teknik olabilir.” diyor.

Aşağıdaki karşılaştırma birçok örnekten sadece biridir. Daha evvel hiç fark etmemiştik, lakin bir defa gördüğünüzde, fark etmemek imkansız…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.