Mayıs’ta Alınacak En İyi 5 Altcoin Belli Oldu!

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere 2022 yılında kripto para sektörü birçok zorlukla karşılaştı. Fakat 2023’ün başından bu yana piyasa toparlanmayı başardı ve birçok uzmana göre hala yükselişte kabul ediliyor. Uzmanlara göre yükseliş eğilimine devam etmeden önce geçici bir değer düşüşü yaşayan bir projeleri satın almak genellikle akıllıca bir karar olabilir. Peki, uzmanlar hangi altcoin projelerini öneriyor? İşte detaylar…

Uzmanlara göre Ripple (XRP) değerinin çok altında işlem görüyor!

Uzmanların listesinin ilk sırasında yer alan Ripple, XRP kripto para birimini geliştiren ve finans kurumları için ödeme çözümleri sunan bir blockchain şirketidir. XRP, Ripple ağının yerel kripto para birimidir ve sınır ötesi ödemeleri ve anlaşmaları kolaylaştırmak için kullanılabilir. XRP, hızlı ve düşük maliyetli işlem potansiyelinin yanı sıra büyük finans kurumlarıyla olan ortaklıkları nedeniyle bazı yatırımcılar tarafından iyi olarak değerlendirilmektedir. Ek olarak, XRP’nin sınırlı bir arzı var ve bu da bazılarının zaman içinde değerini artırabileceğine inanıyor.

Bununla birlikte, Aralık 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu ve Ripple’ın 1,3 milyar doların üzerinde kayıtsız bir menkul kıymet teklifi gerçekleştirdiğini iddia ederek Ripple aleyhine dava açtı. O zamandan beri XRP önemli yasal zorluklarla karşı karşıya kaldı ve SEC davasına yanıt olarak birkaç kripto para borsası XRP’yi listeden çıkardı veya işlemleri askıya aldı. XRP’nin değeri de davanın duyurulmasının ardından önemli ölçüde düştü. Son 24 saat içerisinde yüzde 3 yükselen XRP, anlık olarak 0.47 dolardan işlem görüyor ve 24.4 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Arbitrum (ARB), Ethereum’a uyumluluğuyla birçok yatırımcının dikkatini çekiyor!

Listenin ikinci sırasında kendine yer bulan Arbitrum, Ethereum için ağın ölçeklenebilirliğini, hızını ve satın alınabilirliğini artırmayı amaçlayan bir katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. Bir blockchain araştırma ve geliştirme şirketi olan Offchain Labs tarafından geliştirilmiş ve Ağustos 2021’de piyasaya sürülmüştür.Arbitrum’un en önemli avantajlarından biri, mevcut Ethereum akıllı sözleşmeleri ve dapp’leriyle uyumlu olmasıdır; bu, geliştiricilerin uygulamalarını Arbitrum ağına kolayca taşıyabilecekleri anlamına gelir. Bu da Arbitrum’u Ethereum tabanlı uygulamalarının performansını artırmak isteyen işletmeler ve geliştiriciler için cazip bir seçenek haline getiriyor.

Ayrıca Arbitrum, front-running ve re-entrancy saldırıları gibi yaygın saldırıları önlemek için tasarlanmış rollup teknolojisi ile güvenliğe güçlü bir şekilde odaklanmaktadır. Platform ayrıca, önde gelen siber güvenlik firmaları tarafından birden fazla güvenlik denetiminden geçerek geliştiriciler ve kullanıcılar için ek bir güven katmanı eklemiştir. Birçok yatırımcı, Ethereum ağının ölçeklenebilirliğini ve satın alınabilirliğini önemli ölçüde geliştirme potansiyeli nedeniyle Arbitrum’un iyi bir proje olduğunu düşünüyor. Platformun mevcut Ethereum akıllı sözleşmeleriyle uyumluluğu ve güvenliğe odaklanması, onu Ethereum tabanlı uygulamalarının performansını artırmak isteyen işletmeler ve geliştiriciler için cazip bir seçenek haline getiriyor. Anlık olarak Arbitrum (ARB), 1.42 dolardan işlem görüyor ve 1.8 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

Stellar (XLM) uzmanların favori altcoinleri arasında yer aldı!

Popüler altcoin projelerinden Stelllar (XLM) da favori altcoin projeleri arasında yer alıyor ve Mayıs ayı için büyük bir potansiyele sahip. Stellar, hızlı ve düşük maliyetli sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmayı amaçlayan merkezi olmayan bir blockchain ağıdır. Bir başka popüler kripto para birimi olan Ripple’ın da kurucularından olan Jed McCaleb tarafından 2014 yılında oluşturulmuştur. Stellar, düşük ücretlerle hızlı ve güvenli işlemler yapılmasını sağlayan Stellar Consensus Protocol (SCP) adlı benzersiz bir mutabakat algoritması kullanmaktadır. Ağın yerel kripto para birimi, işlem ücretlerini ödemek ve sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için kullanılan XLM olarak adlandırılır.

Birçok yatırımcı, sınır ötesi ödemelerde devrim yaratma ve dünya çapında finansal katılımı artırma potansiyeli nedeniyle Stellar’ın iyi bir satın alma olduğunu düşünüyor. Platformun benzersiz özellikleri, güçlü ortaklıkları ve şeffaflığa odaklanması, onu hem işletmeler hem de bireyler için cazip bir seçenek haline getiriyor. Anlık olarak Stellar, 2.5 milyar dolarlık piyasa değerine sahip ve 0.095 dolardan işlem görüyor.

Ethereum katili Cardano (ADA), Mayıs ayında yükselişe geçebilir!

Cardano, 2015 yılında Charles Hoskinson tarafından ölçeklenebilirlik, sürdürülebilirlik ve akademik titizliğe odaklanarak oluşturulan merkezi olmayan bir blockchain platformudur. Daha fazla verimlilik ve esneklik sağlamak için bir proof-of-stake konsensüs mekanizması ve iki katmanlı bir mimari kullanır. Platformun yerel kripto para birimi, işlemler için ödeme yapmak ve akıllı sözleşmeler yürütmek için kullanılan ADA’dır. Cardano, uzun vadeli büyüme ve benimsenme potansiyelinin yanı sıra gelişmiş özellikleri ve arkasındaki ekip nedeniyle birçok yatırımcı tarafından iyi bir satın alma olarak kabul edilmektedir. Mayıs ayı için uzmanların favori altcoinleri arasında yer alan ADA, anlık olarak 0.41 dolardan işlem görüyor ve 14 milyar dolarlık piyasa değerine sahip bulunuyor.

Popüler altcoin Injective (INJ) için uzmanlar Mayıs ayına işaret etti!

Uzmanların listenin son sırasına koyduğu Injective (INJ), Mayıs ayında yükselişe geçebilecek potansiyeli olan altcoin projelerinden sonucusu olarak açıklanıyor. Injective Protocol, Cosmos SDK/Tendermint ve Ethereum üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir layer-2 değişim protokolüdür. Yavaş işlem hızları, şeffaflık eksikliği ve hacklenme riski gibi geleneksel merkezi borsaların karşılaştığı bazı önemli sorunları çözmeyi amaçlamaktadır.

Platform, sıfır gaz ücreti ve anında işlem gerçekleştirme ile hisse senetleri, vadeli işlemler ve türevler dahil olmak üzere herhangi bir varlık için tamamen merkezi olmayan piyasaların oluşturulmasına izin verir. Injective ayrıca, farklı blockchain ağları arasında yüksek derecede birlikte çalışabilirlik sağlayan benzersiz bir “sipariş defteri” sistemi kullanır ve bu da varlıkların birden fazla chain arasında işlemleri mümkün kılar. Ek olarak, doğrulayıcıların ağı güvence altına almak ve ödüller kazanmak için INJ coinlerini yatırdığı bir proof-of-stake (PoS) konsensüs mekanizması kullanır. Genel olarak, Injective Protocol herkes için daha adil, daha erişilebilir ve daha verimli bir işlem ortamı yaratmayı amaçlamaktadır. Anlık olarak INJ, 9.10 dolardan işlem görüyor ve 728 milyon dolarlık piyasa değerine sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir