Lüks cipi çalan çocuklar Sultangazi’yi birbirine kattılar

 Aracı ilerletemeyeceğini anlayan çocuk, araçtan inerek kaçıp izini kaybettirirken, yaşanan o anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, akşam saatlerinde Sultangazi Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, küçük hırsızlar, Fehim Dakak isimli şahsın aracını park edip yol kenarında yere girdiğini görünce, lüks araca yaklaşıp kapısını açarak içinden öteki bir aracın anahtarını çaldı. Çocuklardan biri anahtarını çaldığı lüks araca bindi ve sağa sola çarpa çarpa ilerlemeye başladı. Durumu fark eden araç sahibi Fehim Dakak olayı polis gruplarına bildirdi. Aracı alıp kaçan çocuk, 50. Yıl Mahallesi’ne gelene kadar çok sayıda araca vurarak araçta yüksek maddi hasar meydana gelmesine neden oldu. Daha fazla ilerleyemeyeceğini anlayan küçük çocuk, aracı yol ortasında bırakarak kaçtı. Güvenlik kamerası manzaralarını inceleyen polis takımları, aracı sokak içerisinde terk edilmiş halde bularak sahibine teslim etti. Olay yerine gelen polis grupları aracı çalıp kaçan küçük hırsızı ve arkadaşını yakalamak için geniş çaplı inceleme başlattı.

KÜÇÜK ÇOCUKLARIN LÜKS ARACI ÇALDIĞI ANLAR KAMERAYA YANSIDI

Sultangazi’de küçük çocukların lüks aracı çaldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Manzaralarda, araçlardan birinin kapısını açarak park halindeki lüks aracın anahtarını çaldıkları ve sonrasında çalıştırdıkları aracı park halindeki otomobillere çarparak ilerledikleri ve sonrasında da aracı terk edip kaçtıkları görülüyor.

“8-10 ARACA VURUP GİTMİŞLER”

Aracı çalınan Fehmi Dakak, “Dernekte oturuyordum benim otomobilimi da derneğin önüne park ettim. Bu otomobilde karşıda duruyordu. İki tane çocuk geliyor benim otomobilimi açıyorlar. Bunun yedek anahtarı bende yedek anahtarı alıp götürüyorlar. Komşular ses verdi otomobilimin peşinden gittim lakin nerden yakalayacağım. Ondan sonra geldim tekrar benim aracımla geldim derneğin önüne. Polisler geldi sizin otomobiliniz mı çalındı? Dediler. Bizi takip et senin arabanı bulduk, dediler. Sonra buraya geldik otomobil bu halde. En az 8-10 tane otomobil vurmuş. Anahtar üstünde değildi aracın benim aracımın içinden yedek anahtarı alıp gittiler. Genç çocuklar bir de birisine vursalar öldürseler ne yapacağız. Herkes çoluğuna çocuğuna sahip çıksın. Herhalde komşulardır oradaki komşular. Nereden biliyor bu iki otomobil benimdir onu açıyorlar bunu çalıyorlar” dedi.

“KULLANAN ÇOCUKTU, BIRAKIP KAÇTI”

Aracına hasar alan vatandaşlardan biri ise, “Alttan üst geldi bizim otomobile çarpınca ben peşinden koştum. Arabayı bıraktı kaçtı. Kullanan çocuktu bırakıp kaçtı. Fakat bu adam diyor ki anahtarı üstünde bırakmadım araç kapalıydı. Kapalı kapıyı nasıl açsın çocuklar. Ya camını kıracak ya çerçevesini palavra söylüyor. Anahtarı bıraktı otomobilin üstünde o tabi aldı gitti çocuk. Çocuk ufacık çocuk 12 yaşında. Ya da bu arabayı bize bıraksın bunu alsın gitsin” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.