Kozan Belediye Başkanı Özgan’dan ‘Bergen’ filmi açıklaması

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, filmin ilçede vizyona girdiği ancak sonradan kaldırıldığı iddiasına ilişkin, “Burada bir şiddet var. Ben bu şiddeti niye çocuklarıma anlattırayım… İlçede böyle bir film yayınlanmayacak” dedi. Çevik kuvvetin sinemayı kapattığı yönündeki iddialara ise Özgan, “Tamamen asparagas” ifadelerini kullandı.

Kozan Belediye Başkanı Özgan'dan 'Bergen' filmi açıklaması

Kozan’da yaşayan Halis Serbest tarafından öldürülen sanatçı Bergen’in hayatını anlatan ve uzun süredir merakla beklenen ‘Bergen’ filmi, izleyiciyle buluştu.

Kozan ilçesinde de vizyona girdiği ancak sonradan kaldırıldığı iddiaları ilişkin Belediye Başkanı Kazım Özgan açıklama yaptı.

Filmin ilçede henüz vizyona girmediğini ancak sinema yöneticilerinin yayınlanması için rezervasyon yaptırmış olabileceğini söyleyen Kazım Özgan, Bergen filminin şiddet içerdiğini, bu nedenle yayınlanmasına izin vermeyeceğini söyledi.

“Sinemada bizim bir stratejimiz var” diyen Özgan, “Mesela kırsal bölgelerimizde 180 çocuğumuzu aldık, Eren Bülbül’ün hayatını konu alan filmi izlettik. Gençlerimize yönelik sosyal Hürkuş gibi filmler getiriyoruz. Birinci amacımız ticaret değil. Birinci amacımız gençlerimize vizyon vermek” ifadelerini kullandı.

Özgan, şöyle devam etti: “Hürkuş nedir? Uçağın fabrikasını, geçmişte yapılmasının projesidir. Malazgirt nedir? Doğu Roma’nın en önemli yıkımının altında Anadolu’ya Türklerin gelişini ifade eden bir savaştır. Biz köy okullarımızdan ücret almıyoruz. Ben Bergen’i yeni öğrendim. Bir gün önce konu ne dedim, sinemayla ilgilenenler hikayesini anlattılar. Burada bir şiddet var. Ben bu şiddeti niye çocuklarıma anlattırayım. Niye onlar bunu dikkate alsınlar. İsterse oradan milyonlar kazanayım ben istemem. Öğrenmelerini doğru bulmam. İlçede böyle bir film yayınlanmayacak.”

“TAMAMEN ASPARAGAS”

Filmin Kozan ilçesinde vizyona girmediğini belirten Özgan, şunları ifade etti:

“Çevik kuvvet gelip sinemayı kapattığı yönde iddialar ortaya atıldı. Tamamen asparagas. Film vizyona girmedi ki, çevik kuvvet gelsin. Beni arayanlara ‘öyle uygun görülmüş’ dedim. Bunun altına ne aranıyor bilmiyorum. Yıllar önce yaşanmış bir hikaye, herhalde hukuk gerekeni yapmış. Bunun reklamını mı yapıyorlar acaba, daha çok izlensin diye. Benim kimseden çekinecek halim yok. Allah’tan başka kimseden çekinmem, korkmam. Sadece neden budur. Burada gala da olmayacaktı. Rezerve edilmiş olabilir benim haberim yokken. Bana gelip söylediler, edebilirler vazgeçeriz. Bu normal ticaretin getirdiği bir şey.”

(DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.