Koç Üniversitesi Öğrenci Dekanı’ndan öğrencilere: Sen ne diyorsun ulan!

Koç Üniversitesi’nde taleplerini dile getirmek için toplanan öğrenciler ile Öğrenci Dekanı Baha Yiğit Sayın arasında tartışma çıktı. Sayın, kullandığı ifadeye tepki gösteren bir öğrenciye, “Sen ne diyorsun ulan” diyerek üzerine yürüdü.

GÜNCEL 08.03.2022 12:24

Koç Üniversitesi Öğrenci Dekanı’ndan öğrencilere: Sen ne diyorsun ulan!

Abone Ol google-news

Üniversitede haremlik selamlık uygulama olduğunu belirten öğrenciler, tepkilerini dile getirmek için toplandı. Kadın ve erkeklerin aynı yerde yemek yemek dahil birçok talebinin karşılanması için toplanan Koç Üniversitesi öğrencileri, Koç Üniversitesi Öğrenci Dekanı Baha Yiğit Sayın ile karşı karşıya geldi.

Sayın’ın, öğrencilere, “Ben akademik nedenlerle Koç’a geldiğinizi sanıyordum” demesi üzerine Erkin Başar isimli öğrenci, “Söylediğiniz şeye dikkat eder misiniz?” diyerek tepki gösterdi. Dekan Sayın, “Sen ne diyorsun ulan, ne diyorsun” diyerek öğrencinin üzerine yürüdü.

Olay yerinde çekilen videoyu sosyal medya hesabından paylaşan, “Sayın, ağzından yanlışlıkla çıkmış gibi davranıyor oysa diğer öğrenciler slogan atarken, benden biraz uzakta, aynı kelimeyi başka bir öğrenciye kullandığını bizzat duydum. Benzer biçimde üstüne yürüdü” dedi.

Paylaşılan görüntüler şöyle: