İstanbul’da kuryenin hırsıza uçarak müdahale ettiği o anlar

İstanbul’da dün saat 03.30 sıralarında Zeytinburnu Yeşiltepe Mahallesi’nde gece saatlerinde sipariş getiren Gözü pek Dursun isimli motosikletli kurye, motosikleti üzerinde anahtarını bırakarak binaya girdi.

O esnada motosikletin yanına gelen bir şahıs, sepetini denetim ettikten sonra üstüne oturdu.

Kuryeden hırsıza uçan tekme

Şahıs tam motosikleti çalacağı esnada binadan çıkan kurye, merdivenlerden şahsa uçan tekme attı.

Neye uğradığını şaşırsın şahıs motosikletle birlikte yere düştü.

Olay sonucunda tekme atan kurye hafif biçimde yaralanırken, hırsız ise kaçarak kayıplara karıştı.

“Merdivenden ineceğime üstten atladım”

Yaşanan olayı anlatan Mert Dursun, “Dün bir müşterimiz beni aradı. Yedi tane mercimek çorbası istediler, bende götürdüm. Motorun üstünde anahtarı unuttum. Dalgınlığıma geldi, sonra bir baktım motor sesi geldi içeriye, bina yüksekti. Merdivenden ineceğime, üstten atladım. Üstten atladıktan sonra tekme ile saldırdım. Yarısı ona geldi, yarısı motoruma geldi. Elim kırıldı zannettim, 10-15 dakika yerde uzandım. Kolumu tuttum, elimde bir düşünce var zannettim. Motorumun önü kırıldı. Kuryelik yapıyorum, çalıştığım yerde motor bana zimmetli ekmek teknemiz. Gidiş geliş iki dakikalık bir şeydi esasen. Hırsız kaçtı abi yakalayamadım, koşamadım. Aslında koşabilseydim, yakalayabilirdim tahminen lakin elim ağrıdığı için uzandım” dedi.

Kameralara yansıdı

Olay yerinde motorunda hafif hasar oluşan, motor sahibinin kolunda incinme oluştu. Olayla ilgili polis grupları çalışma başlattı.

Zeytinburnu’nda yaşanan olay anı ise güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

İHA’nın aktardığına nazaran imgelerde, hırsızın motosikletin sepetini denetim edip üzerine binerek çalacağı sırada kuryenin apartmanın merdivenlerinden hırsızın üzerine atlayıp yere düşürdüğü görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.