İddia: Ukrayna Gizli Servisi, Ukrayna müzakere heyeti üyesini öldürdü

Ukrayna’nın müzakere heyetinde bulunduğu iddia edilen Denis Kireev’in, Ukrayna Gizli Servisi tarafından gözaltına alınırken öldürüldüğü iddia edildi.

İddia: Ukrayna Gizli Servisi, Ukrayna müzakere heyeti üyesini öldürdü

Ukrayna’nın müzakere heyetinde bulunan Denis Kireev, vatana ihanetten dolayı Ukrayna Gizli Servisi (SBU) tarafından gözaltına alındığı ve gözaltı sırasında direniş gösterdiği gerekçesiyle istihbarat tarafından vurularak öldürüldüğü iddia edildi.

Karar’ın aktardığı habere göre, Ukrayna’nın müzakere grubunda olduğu iddia edilen Denis Kireev, vatana ihanet suçlamalarıyla gözaltına alındı.

Ukrayna Gizli Servisi tarafından gözaltına alınan Kireev, iddialara göre bu gözaltına karşılık verdi ve bu nedenle SBU tarafından açılan ateş sonucunda vurularak öldürüldü.

Ukraynalı parlamenter Alexander Dubinsky, Telegram kanalına “Kireev, Klyuev’lerin bir adamı” diye yazmıştı.

Rusya ile yapılacak görüşmelere ilişkin Ukrayna Başkanlık Ofisi’nden yapılan açıklamada Kireev’in ismi müzakerelerde katılımcı listesinde yer almamıştı. Adı basın servisi tarafından yayınlanan listede olamamasına rağmen, Denis Kireev’in fotoğraf ve videoda Kiev temsilcilerinin yanındaki masada yer almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.