Fuat Oktay, MKE Ankaragücü’nün şampiyonluk kutlamasında protesto edildi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Harika Lig’e yükselen MKE Ankaragücü’nün şampiyonluk kutlamasına katıldı.

Kutlamada konuşma yapan Fuat Oktay, “Biz size hoş bir akşamda hoş bir haber vermek için buradayız. Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu için buradayız. Ulusal Caba’nın sembolü alan Ankara, Harika Lig’e çıkmış olmanın sevinciyle, muştusuyla burada. Biz de size bu müjdeye karşılık yeni stadın muştusunu veriyoruz” tabirlerini kullandı.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, toplulukla bir ve birlikte olmak üzere burada olduğunu ve taraflardan da bir kelam istediğini lisana getiren Oktay, “Süper Lig’de şampiyon olma kelamı veriyor musunuz? Bir ve birlikte nasıl olunur, Ankara bunu bütün Türkiye ve dünyaya nasıl gösterir, bunun muştusunu, sinyalini veriyor muyuz?” dedi.

Türkiye’deki en çağdaş ve hoş statlardan birinin Ankara’da olacağını belirten Oktay, bu örnek stadyumun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muştusu olduğunu söyledi.

Fuat Oktay’ın konuşması sırasında birtakım taraftarlar tarafından ıslıklandığı ve yuhalandığı anlar toplumsal medyada paylaşıldı. Kimi taraftarlar da Oktay’ın konuşmasını alkışladı. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.