Fenerbahçe’nin oyun sistemindeki dengesizlik: Atıyor lakin savunamıyor…

5 resmi maçta 8 gol atan Fenerbahçe’nin forvetleri 4 sefer ağları sarstı. Kim’in ayrılığı ve Serdar Aziz’in sakatlığı nedeniyle sarı-lacivertlilerin savunması S.O.S veriyor. İdare, santrfor için Valencia’dan Maxi Gomez’de karar kıldı.

Fenerbahçe’de idare golcü arayışını sürdürüyor lakin forvetlerin üretkenliğinde ıstırap yok. Sarı-lacivertlilerde asıl dert savunma çizgisi. Kanarya’nın şu ana dek oynadığı 5 resmi maçta bu durum apaçık ortada. Valencia 2, Serdar Dursun ve Berisha şu ana dek 1’er sefer gol attı. Kanarya’nın toplam 8 golünün 4’ünde forvetlerin imzası var. Bu sayılar hamle oyuncularının performans olarak sınıfı geçtiğini gösteriyor.

SZALAI YALNIZ KALDI

Savunmaya baktığımızda ise durum iç açıcı değil. Kim Min Jae’nin Napoli’ye transfer olması ve Serdar Yüce’nin sakatlığı nedeniyle Attila Szalai, tek başına kaldı. Lemos yahut bir öbür isimle birlikte vazife yapan Szalai’li savunma S.O.S veriyor. Fenerbahçe, 5 maçta kalesinde 6 gol gördü. Geçen hafta Muhteşem Lig’e yeni yükselen Ümraniyespor’un 3 gol atması en kıymetli etken.

MAXI GOMEZ YOLA ÇIKTI

Kanarya’da santrfor transferi gerçekleşmek üzere. İdare, Valencia’dan Maxi Gomez’de karar kıldı. İspanya’da bulunan yönetici Selahattin Baki, 25 yaşındaki Uruguaylı forveti yıllık 2.5 milyon Euro karşılığında ikna etti. 12 milyon Euro talep eden Valencia’ya 8 milyon Euro’luk bir teklif yapıldı. İspanyollar sayıya artırım isterken Fenerbahçe cephesi, sonraki satıştan yüzde 20 hisse teklifinde bulundu. Muahede sağlandı ve transferin açıklanması an problemi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.