Fenerbahçe Lideri Ali Koç: Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmayan bir durumdur

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, sarı-lacivertli ekibin Spor Toto Üstün Lig’in 5. haftasında Yukatel Kayserispor’u 2-0 mağlup ettiği karşılaşmanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE YAKIŞMAYAN BİR DURUMDUR”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’da bulunan Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri ile Galatasaray Adası’na yapılan hücumlarla ilgili de konuşan Ali Koç, şunları kaydetti:

“Bu akınları tekrarlanmayacak olaylar olarak görmek istiyorum. İnşallah en kısa vakitte olayın açıklığa kavuşturulmasını talep ediyorum. İçişleri Bakanlığı ve emniyet ünitelerimiz çok çabuk hareket ettiler. Fenerbahçe olarak her bir ferdimiz, 4 Nisan 2015’te Rizespor maçından sonra Trabzon Havaalanı’na yaptığımız seyahatte uğradığımız akının hala faili meçhul bir atak olarak duruyor olması Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmayan bir durumdur. Biz çok müracaat yaptık. Bir buçuk sene önce EDS kayıtları için müracaat yaptık. Bir tane evrak belgeye girdi mi bilmiyorum. Bizim açımızdan kabul edilemez bir durum. Fenerbahçe’nin yaşadığı olayın bana nazaran üstü örtbas edilmiştir. Lütfen bu mevzuyu aydınlatın.”

“OYUN ÇOK DURUYOR”

Ali Koç, “Fenerbahçe’nin en büyük rakibi, kendi topluluğumuz. Geçen hafta güya lig bitmiş, şampiyon olamamışız üzere bir hava estiriliyor. Tahminen biz etkilenmiyoruz lakin futbolcular da toplumsal medyaya bakıyor. Maçı, hocamız kıymetlendirir. Ben futbol ismine hakem performansı değerlendireceğim. Ligimizde daima oyun duruyor. Bir hakem geliyor maçlarında çok cömert, diğer hakem geliyor kart yok. Hakemlerin maçı hızlandırmaları lazım. Bu maç özelinde değil, genel lig için böyle” diyerek kelamlarını bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.