Fatih’te dehşet: Aracından indirdiği şahsı bacağından vurup gasp etti

Olay, Fatih Laleli Hayriye Tüccarı Caddesi’nde saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Argümanlara nazaran, Türkmenistan asıllı Adaham A., arabası ile seyir halindeyken trafiğin yoğunluğundan yararlanan yabancı asıllı bir kişi arabanın önünü kesti. Türkmenistan asıllı adamı, arabadan aşağı indiren şahıs, elindeki çantasını gasp etmek istedi. Adaham A., çantasını vermemek için direnince gasp şüphelisi belinden çıkardığı silahı art geriye ateşledi. Açılan ateş sonucu bacağına 2 adet kurşun isabet eden Adaham A., yaralanarak yere yığıldı. Gasp şüphelisi çaldığı çanta ile süratle olay yerinden uzaklaştı. Çalınan çantanın içerisinde 200 dolar para ve pasaport bulunduğu öğrenildi.

Bacağından yaralanan Türkmenistanlı hastaneye kaldırıldı

Etraftakilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Sıhhat takımları bacağından yaralanan Adaham A.’yı ambulans ile hastaneye kaldırdı. Adaham A.’nın sıhhat durumunun yeterli olduğu öğrenildi. Polis grupları olay yerinde inceleme yaparak, olayı görenlerin sözüne başvurdu. Güvenlik kameralarını izleyen gruplar, şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

“Arabanın içine yanlışsız ateş ediyordu”

Olayın olduğu esnada silah seslerini duyan Ali Engin, “Trafik ağırdı, o orta silah sesini bir el duyunca cama yaklaştık. Otomobilin içine hakikat ateş ediyordu. İçeriden bir adam çıktı. Ben trafik arbedesi zannettim ancak sonra atak yapıp koşmaya başladı. O sırada kaçtı ondan sonra anladık gasp olduğunu” dedi.

“1, 2 el ateş etti, parayı aldı kaçtı”

Olayı gören vatandaşlardan Yusuf Aydın ise, “Araç geçiyordu burada trafik vardı. Maskeli bir adam geldi. Cama vurdu, kapıyı açtırdı sürücüye adam da camı açınca sıktı. 1, 2 el ateş etti, parayı aldı kaçtı. Tek kişiydi, vurdu parayı aldı, kaçtı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.