Coinbase Yeni Altcoin Listeliyor: İşte Detaylar!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Coinbase, yeni bir altcoin projesini listesine ekleyeceğini duyurdu. Açıklamanın ardından yukarı yönde ivme kazanan altcoin fiyatı, daha sonra sert düştü.

Coinbase listesine Celer Network’ü (CELR) ekliyor

Kripto para borsası Coinbase, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda yeni bir listeleme haberi verdi. Borsa, Blockchain birlikte çalışabilirlik protokolü olan Celer Network’ü (CELR), listesine ekleyeceğini duyurdu:

Coinbase, Ethereum ağında (ERC-20 token) Celer Network (CELR) için destek ekleyecek.

Coinbase ayrıca, likidite koşullarının yerine getirilmesi halinde alım satımın, 16 Ağustos 2022’de başlayacağını duyurdu. Buna ek olarak, bu varlığın yeterli arzı sağlandığında, CELR-USD ve CELR-USDT trade paritelerinde alım satım işlemlerinin aşamalı olarak başlayacağını kaydetti.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere listeleme haberleri, ilgili varlık için genellikle pozitif fiyat hareketi yaratır. Bununla birlikte piyasa durumuna göre, bu durumun değişmesi de mümkün. Coinbase’in CELR için destek ekleme duyurusu, ilk önce fiyata yukarı yönlü bir ivme verdi. Ancak daha sonra altcoin, yönünü değiştirdi ve %8’e varan bir düşüş yaşadı.

Celer Network (CELR) nedir?

Celer, birden çok Blockchain’de tokenlere, DeFi, GameFi, NFT’lere, yönetişime ve daha fazlasına tek tıkla kullanıcı deneyimi sağlayan bir Blockchain birlikte çalışabilirlik protokolü. Geliştiriciler, verimli likidite kullanımına, tutarlı uygulama mantığına ve paylaşılan durumlara erişim sağlamak için Celer Cross-Chain Mesajlaşma Çerçevesini kullanarak cross-chain yerel Dapp’ler oluşturabiliyor. Altcoin özellikli dApp’lerin kullanıcıları, tümü tek bir Blockchain’den tek işlemli bir UX’in basitliği ile çeşitli multi-chain ekosisteminin avantajlarından fayda sağlayacak.

Celer Network mimarisi

Altcoin mimarisi, Delegated Proof of Stake (DPoS) adı verilen bir Proof-of-Stake (PoS) konsensüs varyasyonu kullanıyor. Ayrıca, kendi Blockchain’i State Guardian Network tarafından destekleniyor. Ayrıca, güvence altına alınıyor. Bu algoritma ile katılımcılar, işlemlerin onaylanması sorumluluğunu ‘temsilcilere’ devrediyor. Bu şekilde, bir ödül için coin’lerini stake etmeleri mümkün.

Celer State Guardian Network (SGN), Tendermint üzerine kurulu. SGN, arklı Blockchain’ler arasında bir mesaj yönlendiricisi olarak hizmet ediyor. Doğrulayıcı node’ların, SGN’nin konsensüs sürecine katılmak için CELR tokenlerini paylaştırması gerekiyor. CELR stake süreci, Celer Cross-Chain Mesajlaşma Çerçevesinin ekonomik güvenliğini destekleyen çok önemli bir sütun. SGN’nin mesaj yönlendirme hizmetini kullanmak ve çoklu imza onayını saklamak için, kullanıcıların bu hizmetler için SGN’ye bir ücret ödemesi gerekiyor. Blok ödüllerine ek olarak, bu kullanım ücretleri, ağın güvenliğini sağlama çalışmaları için CELR paydaşlarına ve doğrulayıcılarına dağıtılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.