Cihat Yaycı ile Milli Savunma Bakanlığı arasında FETÖ kavgası

Deniz Kuvvetleri’nde Tümamiral rütbesindeyken istifa eden Cihat Yaycı, Habertürk TV’de katıldığı televizyon programında FETÖ üyesi olmaktan ceza alan eski Tuğgeneral Serdar Atasoy’un 2021 yılında Generalliğe terfi ettirilmesine ilişkin “Teğmen rütbelerini Fethullah Gülen’in taktığı, bu yıl FETÖ üyesi olmaktan 15 yıl hapis cezası alan Serdar Atasoy 2021’de Kuvvet Komutanının muhalefetine rağmen Generalliğe terfi ettiriliyorsa kimse FETÖ ile mücadeleden bahsetmesinsözleriyle Milli Savunma Bakanlığı’na yüklendi.
Bunun üzerine bugün Milli Savunma Bakanlığı yazılı bir açıklama yayınlayarak, FETÖ ile mücadelenin kesintisiz olarak devam ettiği belirtilerek şu ifadeler kullanıldı:
Bu başarıya kim gölge düşürmek isterse istesin başaramayacak, asil milletimizin bağrından çıkan Kahraman Mehmetçiğin moral ve motivasyonunu bozamayacaktır. Yalan yanlış bilgilerle sorumsuzca yapılan söylem ve eylemlerin kimlerin işine yaradığı, kimlerin neleri perdelemek istediği ya da kimler tarafından yaratıldığı/yaratılmak istendiği de dikkate alınması, iyi değerlendirilmesi ve göz ardı edilmemesi gereken bir durum ve gerçekliktir. Bakanlığımız bünyesinde FETÖ ile iltisaklı tek bir personel kalmayıncaya kadar mücadelemiz devam edecektir.”

SON 1 YILDA 1980 İHRAÇ
Açıklamada, FETÖ ile mücadelenin hukuk çerçevesinde tüm birimlerde aynı anlayış, disiplin ve kriterlerle yürütüldüğü, istihbarat kurumlarından, birimlerden ve diğer kaynaklardan elde edilen istihbarat ve bilgilere mutlaka gerekli işlemin yapıldığı vurgulanarak, şu bilgiler paylaşıldı:
“Nitekim bugüne kadar 24 bin 395 personel ihraç edilmiş, 2 bin 567 personelin rütbeleri geri alınmıştır. Son bir yılda ise 1980 personel ihraç edilmiş, 561 personelin de rütbesi geri alınmıştır. Yani başta FETÖ olmak üzere terör örgütleri ile artan şiddet ve tempoda mücadelemiz devam etmektedir, edecektir. Bu vesileyle 15 Temmuz’da ordu-millet gerçeğini bir kez daha sergileyerek canlarını feda eden tüm şehitlerimizi; ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyor, hayatta olan gazilerimize, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine, sevgisi, güveni ve duasından güç aldığımız asil milletimize saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.