CHP’li vekilden AKP’ye ‘FETÖ’ yansısı

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, AKP iktidarının FETÖ terör örgütüyle toplumun vicdanını rahatlatacak bir biçimde gayret etmediğini belirterek “FETÖ siyasi ayağını ve FETÖ yandaşlarını kesinlikle yargı önüne çıkaracağız, FETÖ ile asıl uğraş bizim iktidarımızda olacak” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  bir vatandaşın “Başa geldiğinizde KHK’lılar ile ilgili nasıl bir somut tahlil önerisi sunacaksınız?” sorusuna “Tamamı vazifelerine iade edilecek” diye karşılık vermişti.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının farklı yerlere çekildiğini kaydetti.

“YURTTAŞIMIZIN ANAYASAL HAKKINI SAVUNUYORUZ”

Fetullahçı Terör örgütünün Türk yargısının iradesinden kaçamayacağını belirten CHP’li vekil Gürsel Erol, şöyle konuştu:

*Ülkemizin ve kamu nizamının temeline dinamit koyan, kamuda misyon yaptıkları periyotta yetkilerini devleti ele geçirmek için kullanan, kumpas davaları aracılığıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en nitelikli takımlarını alçakça tasfiye etmeye kalkan, 15 Temmuz darbe teşebbüsünde yurttaşlarımızı şehit eden eli silahlı ve kanlı hiçbir Fetullahçı Terör Örgütü Mensubu Türk yargısının iradesinden kaçamayacak.

*Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak siyasi iradenin değil, yargı kararlarının ışığında; hakkında soruşturma açılmasına gerek duyulmayan, mahkemelerce hak ihlali kararı verilen ya da beraat eden her yurttaşımızın lekelenmeme, adil yargılanma hakkı üzere anayasal haklarını savunuyoruz.

“FETÖ’YLE UĞRAŞ BİZİM İKTİDARIMIZ PERİYODUNDA OLACAK”

*Adeta bağımsız mahkemelerin üstünde bir kurum görevi gören, hata ve cezada yasallık prensibini hiçe sayan OHAL komitesi üzere kurumun hukuksal olmadığını belirtiyoruz, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu vurguluyoruz.

*Bu eli kanlı terör örgütü ile omuz omuza verip kendi ulusal ordusuna kumpas kuranları, terör örgütü elebaşı ile uzunluk boy fotoğraf çektirip kamuda en üst seviye misyonlarda bulunanları, hala bir türlü ortaya çıkarılmayan FETÖ’nün siyasi ayağını ve FETÖ yandaşlarını mutlaka  yargı önüne çıkaracağız, FETÖ ile asıl çaba bizim iktidarımızda olacak.

“MAHKUM OLMUŞSA İSTESEK DE İADE EDEMEYİZ”

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kanun Kararında Kararname (KHK) ile kamudaki misyonlarından alınanların vazifeye iade edileceğine ait sözlerine  KHK’lılar ortasında beraat edenler bulunduğunu belirterek, “Onları misyona başlatacağız. Lakin hakikaten bir terör olayından dolayı mahkum olmuş, mahpusa girmişse esasen biz onu vazifeye istesek de iade edemeyiz” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.