CHP’li Seyit Torun: Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023’te yapılacak seçim için adaylığını açıklamıştı.

Erdoğan’ın adaylığını açıklamasına rağmen muhalefette belirsizlik sürüyor.

Millet İttifakı’ndaki aday bilmecesi devam ederken, ana muhalefet partisi CHP’den çabucak hemen her gün Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olabileceği istikametinde açıklamalar geliyor.

Bu açıklamalara son örnek ise CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun’dan geldi.

O da Kılıçdaroğlu’nu işaret etti

Torun, bir dizi açılış için gittiği Muğla’da partisinin Bodrum İlçe Örgütü’yle bir ortaya geldi.

Torun, partisinin ilçe başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylık açıklamasını kıymetlendirdi.

Torun, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı için CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret etti.

“Bizim adayımız belli”

Torun mevzuyla ilgili şu sözleri kullandı:

“Değerli arkadaşlar biz adayımızı altılı masanın iradesiyle günü gelince açıklarız. Tayip Erdoğan istedi diye, Erdoğan talep etti diye onun tuzağına düşmeyiz. Onun açtığı alana girmeyiz. Yeri ve vakti gelince adayımız açıklanır. Erdoğan şu an vazifede ve açıklayabilir. Lakin o istedi diye asla ve asla onun açtığı alana girmek yok.


“Aramaya gerek yok, adayımız Kemal Kılıçdaroğlu”

Arkadaşlar bizim adayımız belirli. Sonuçta daima birlikte çaba verdiğimiz bir süreç var. Altılı masayı oluşturan, adalet yürüyüşü yapan, bütün farklı siyasi partileri bir ortaya getiren, demokrasi için her türlü bedeli ödemiş bir genel liderimiz var. Aday aramaya gerek yok. Bu ülkeye de güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemi getirecek tek isim var o da Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Altılı masaya bunun kararı verecek”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.