CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 19 Mayıs bildirisi

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’na ait bildiri geldi. Kılıçdaroğlu iletisinde, demokrasi vurgusu yaptı.

Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hasebiyle yayımladığı iletide, Cumhuriyet düşüyle yola çıkılan o kutlu yürüyüşün 103’üncü yıl dönümünde olunduğunu hatırlattı.

Akabinde idam fermanları yazılan büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün, mevti göze alarak çıktığı bu seyahatte halkın vicdanına, ferasetine ve yüksek vatan sevgisine güvendiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Emperyalizme ve iş birlikçilerine karşı başlattığı bu onurlu savaşta, milletimiz de onu bağrına basmış, vatanını canıyla, kanıyla, gözyaşıyla işgalden kurtarmıştır.” değerlendirmesinde bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu, iletisinde şunları kaydetti:

“Büyük Başkan Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmenin yanında, Cumhuriyetimizi de onlara emanet etmiştir. Bağımsızlığımızı kazanmamızın akabinde, Türkiye bir sefer daha gençlerinden çok şey beklemektedir. Saray rejiminin her alanda neden olduğu yıkım, ülkemizin üzerine karabulutların çökmesine neden olmuştur. O karabulutları gençlerin dağıtacağından hiçbir kaygım yoktur.

”İLK GAYE CUMHURİYETİ DEMOKRASİYLE TAÇLANDIRMAK”

Umudumuzu ve Gazi’nin gençlere verdiği tarihî misyonu canlı tutarak, azimle ve kararlılıkla yürüyeceğiz. Birinci amacımız, hoş Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak olacaktır. O güne kadar yorulmak yok. Bu his ve kanılarla, bağımsızlığımızın nişanesi olan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı yürekten kutluyorum. Bağımsızlık, cumhuriyet ve demokrasi uğraşının Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile terörle uğraşta şehit düşen evlatlarımızı rahmetle anıyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.