Bahçeli: Yağsız yemek olur da yarınsız Türkiye olmaz

Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, yüksek yağ fiyatları hakkında açıklamalar yaptı. Bahçeli, “İstanbul ve Ankara’daki marketlerde milletimizin asaletine yakışmayan ilkel görüntüler, herkesin hepimizin yüreğini sızlatmıştır” derken; “Yağsız yemek olur da yarınsız Türkiye olmaz” ifadelerini de kullandı.

SİYASET 08.03.2022 10:58

Bahçeli: Yağsız yemek olur da yarınsız Türkiye olmaz

Abone Ol google-news

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de düzenlenen partisinin grup toplantısında konuştu. Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgali hakkında açıklamalar da yapan Bahçeli, “Ukrayna’nın direnişi ciddi ölçüde yaygınlaşmaktadır” dedi.

Bahçeli açıklamalarının devamında yüksek yağ fiyatlarına da değindi. “Yağsız yemek olur da yarınsız Türkiye olmaz” diyen Bahçeli, yaşananları provokasyon olarak nitelendirdi.

Bahçeli, Türkiye’nin ateşkes sağlayan, barışçıl bir konum alması gerektiğini söyleyerek Erdoğan’a teşekkür etti.

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan açıklamalar şöyle:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın yoğun telefon mesaisi ateşkes ümitlerimizi canlı tutmaktadır.

Bugünkü riskli ve sisli gündem akışı içinde, bilhassa stokçuluk ve spekülasyon yaparak haksız kazancına haysiyetsiz kazanç eklemenin hesabını yapan damgalı ahlaksızların bitleri kanlanmıştır. Bunlarda vatan sevgisi, Allah korkusu, utanmaları yoktur. İnsanımızın refahına, gıda güvenliğine ket vuranların gözünün yaşına bakılmamalıdır. Stokçuluk ve spekülasyon yaparak haksız kazancına haysiyetsiz kazanç eklemenin hesabını yapan damgalı ahlaksızların tekrar bitleri kanlanmıştır.

Talebi kamçılayarak ayçiçek yağının fiyat artışını tetikleyen fırsatçılar, rafların boşalmasıyla birlikte internette oluşan kara borsada sanki altın satar gibi yağ satanlar, onurlarını da satmışlardır. 5 litrelik yağın fiyatı bir gün içinde 150 lira sınırına dayanmıştır. İstanbul ve Ankara’daki marketlerde milletimizin asaletine yakışmayan ilkel görüntüler, herkesin hepimizin yüreğini sızlatmıştır. Sosyal medya üzerinden provokasyon rüzgarı estirilmişidir.”

CHP’Yİ HEDEF ALDI

CHP yönetiminin bu yalana sarılarak, ‘Yönetemiyorsunuz sebep yağ fiyatları’ bühtandır, alçak bir kumpastır. Siyaset yapmak soysuzluğa hizmet etmek demek değildir. Sanal ve sipariş yağ krizinin orkestra şefi yine CHP olmuştur. Bu kadar mı nefret dolusunuz, bu kadar mı öfkenize yenildiniz. CHP’liler diyor ki, millet evine yağ alamaz hale gelmiş.

Bugünkü CHP varken, düşmana gerek yoktur. Zalimlerin vekaleti CHP’dedir. Küresel emperyalizmin eli CHP’nin üzerindedir. Dünyanın bu zorlu döneminde ülkemizde fitneye muhafızlık yapmak adamlık, mertlik, insanlık değildir. Kılıçdaroğlu sorun çözme konusunda iddialıyım demeyi bıraksın, CHP’nin ağırlaşan sorunlarını çözmeye çalışsın. Ucuz yağ alabilmek için marketlere yığınak yapılması, insanlarımızın telaşlanması bize yakışmayan köhne görüntülerdir. Yağsız yemek olur da yarınsız Türkiye olmaz.

RUSYA-NATO TEPKİSİ

Bir kısım zeka fukaralarının ‘Putin’in kafasındaki eksik parçaların Kars, Erzurum ve Ardahan olmadığını kim rahatlıkla söyleyebilir’ sözleri Türkiye’yi ve Türk milletinin tanımadıklarının beyanıdır.

FETÖ’yü üzerimize salan kimdir? Hain Fetullah Güleni koruyan, kollayan kimlerdir? ‘NATO olmasaydı Türkiye bölünürdü’ demek hezeyandır, Türk milletine en kesif hakarettir. Türkiye’nin toprak bütünlüğü ve insan varlığı defalarca saldırıya uğrarken bu NATO neredeydi?

DEVA PARTİSİ’NE AFİŞ TEPKİSİ

TBMM’ye gelirken yolda bir siyasi partinin afişini okudum: ‘Pazar günü seçim olsa DEVA hazırdır’ diyor. Ne diyebilirsiniz? Elimde bir kalemim olsa altına yazardım: Pazar günü seçim yok, hayırlı uykular.

KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Kadınlar gününü gönülden tebrik ediyor, saygılarımı paylaşıyorum. Kadınla şiddetin birlikte anılmadığı, huzurlu ve güvenli bir geleceği ihya ve inşa çabalarına canla başla destek olacağımızın sözünü veriyorum. Kadına yönelik şiddetin engellenmesi amacıyla TBMM gündeminde gelecek yeni düzenlemeyi kararlılıkla destekleyeceğimizi, kadınlarımıza kalkan ellerin kırılması, katillerin en ağır biçimde cezalandırılması amacıyla elimizden gelen her çalışmayı yapacağımızı buradan ifade ediyorum. Unutmayınız ki; kadınlar insandır, biz de insanoğluyuz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.