Amsterdam Schiphol Havalimanı’nda çok yoğunluk yaşandı

Avrupa havalimanlarında yaşanan aksaklıklar devam ediyor.

Hollanda’nın başşehri Amsterdam’daki Schiphol Havalimanı, önemli yoğunluğa sahne oldu.

Personel eksikliği yoğunluk oluşturdu

Güvenlik işçisinin yetersizliği nedeniyle oluşan yoğunluk sonrası havalimanı, çok sayıda uçuşun iptal edilmesini istedi.

Havalimanından yapılan açıklamada, kelam konusu işçinin azlığı sebebiyle çok yoğunluk yaşandığı belirtildi.

Uçuşların iptal edilmesi istendi

Üçüncü terminalden 16.00 ila 23.00 saatlerinde gerçekleştirilecek seferlerin, hava yolu firmaları tarafından iptali talep edildi.

Havalimanı yetkilileri, yolculardan uzun beklemeye karşın uçuşlarının ertelenmesi ya da iptal edilmesi durumuna hazırlıklı olmalarını istedi.

Yolcu kuyrukları kameraya yansıdı

Açıklamada, yetkililerin ellerinden geleni yaptığı belirtilirken, yoğunluk sebebiyle uçuşunu kaçıran yolcuların tazminat talepleri için havalimanına müracaatta bulunmaları gerektiği hatırlatıldı.

Güvenlik sırası sebebiyle havalimanının dışında kilometrelerce kuyruk oluşurken, yolcular toplumsal medyadan havalimanındaki yoğunluğu gösteren imgeler paylaştı.

Nisan ayından bu yana yoğunluk sürüyor

AA’nın haberine nazaran, Schiphol Havalimanı’nda, işçi eksikliği ve tatil dönemi nedeniyle oluşan yoğunluğu azaltmak için işçi fiyatlarının artırılması, uçuşların iptal edilmesi ve ek önlemlere başvurulmasına karşın nisandan bu yana süren yoğunluğa tahlil bulunamamıştı.

Schiphol Havalimanı ile Hollanda Tüketiciler Birliği ortasında yapılan mutabakat mucibince 23 Nisan’dan bu yana havalimanındaki yoğunluk sebebiyle uçamayanların bilet değişim masrafları, yeni bilet masrafları yahut iptal fiyatlarının yolculara ödeneceği bildirilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.