AKP’li başkan zammı böyle savundu: Kış dönemlerinde et fiyatları her zaman yükselir

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun’un et zamlarına yönelik açıklamaları sonrası dikkat çeken bir açıklamada AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’dan geldi.

GÜNCEL 24.03.2022 18:13

AKP'li başkan zammı böyle savundu: Kış dönemlerinde et fiyatları her zaman yükselir

Abone Ol google-news

Geçtiğimiz günlerde başta Ankara Kızılay’da Et ve Süt Kurumu mağazasının önünde oluşan kotalı alışveriş kuyruğu tepki çekmiş, ardından fiyatlara yapılan yüzde 48’lik zam ile birlikte Kurumun Genel Müdürü Osman Uzun’un “Bizim fiyatlar çok düşüktü, piyasanın yüzde 66 daha altında bir fiyatımız vardı. Bu nedenle çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı arttırdık ama yine de piyasaya göre yüzde 15 daha düşük bir fiyat var” açıklaması büyük tepki toplamıştı.

Uzun’un ardından tepki çekecek bir değerlendirmede AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay’dan geldi.

”KIŞ DÖNEMLERİNDE ARTAR”

Düzenlediği basın toplantısında konuşan Uluçay, yapılan zammı ”Kış dönemlerinde özellikle Ramazana girerken et fiyatları her zaman yükselir” diyerek savundu.

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre; Uluçay değerlendirmesinde, “Afyonkarahisar’da hayvancılık genel müdürümüzle Zekeriya Bey ile konuştuğumuzda hayvan sayımının yapıldığını ve yeterli hayvan sayısının olduğunu belirtti. Kış dönemlerinde özellikle Ramazana girerken et fiyatları her zaman yükselir. Bugünle ilgili bir durum değil bu. Tarım Bakanlığımızın almış olduğu önlemler ve Türkiye genelinde kesim yapabilme yetkisini tekrar eline alması dolayısıyla şu iki haftadır tekrar dengede gidiyor. İnşallah hayvan üreticilerine verilecek desteklerle çiftçimizde destek alarak zarar etmeyecek ve hayvan yetiştiriciliği de artacak inşallah. Ramazan’da fiyatların yükselmesi tamamen arz-talep meselesinden kaynaklanıyor. Kurban Bayramında da et fiyatları ucuzlar” şeklinde konuştu.

Günün Önemli Manşetleri

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.