Adana’da mazeretleri kabul etmeyen davulcu post aygıtıyla bahşiş aldı

Müzisyenler bahşiş için her yolu düşünüyor.

Adana’nın Seyhan ilçesinde yaşayan Abdullah Taş ve Elif Taş çifti, evlilik yolunda birinci adımı atma kararı aldı.

Eğlenceli bir nişan organize eden ikili, merasime çok sayıda davetli çağırdı. Davul zurna grubunun gelmesiyle nişanda eğlenceli dakikalar yaşandı.

Davulcu bahşiş istemeye başladı

Yüzüklerin takılmasının akabinde konuklar halay çekerken, davulcu da halay çekenlerden bahşiş toplamaya başladı. Halay sırasında damadın ağabeyi Mahfuz Taş’ın yanına giden davulcu bahşiş istedi.

“Kredi kartı geçerlidir”

Taş ise “Çok bahşiş dağıttım, üzerimde kalmadı” yanıtını verdi. Bunun üzerine davulcu, pos aygıtı getirip tekrardan Taş’ın yanına gitti ve “Kredi kartı geçerlidir” diyerek tekrardan bahşiş istedi. Şaşıran Taş, kredi kartını çıkartıp temassız süreç yaparak bahşiş verdi.

“Temassız süreçle bahşiş verdim”

Taş, davulcunun atılımına çok şaşırdığını belirterek, “Kardeşimin nişanının olduğu gün çok fazla bahşiş verdim. Gecenin sonuna yanlışsız davulcu tekrardan yanıma yanaştı ve halay esnasında önümde çalıp bahşiş istedi. Ben de üzerimde para kalmadığını gösterdim. O da bunun üzerine gidip pos aygıtı getirdi. Ben latife yapıyor zannettim lakin pos aygıtını getirince kredi kartını çıkartıp temassız süreçle bahşiş verdim. O anı da arkadaşlarımız görüntüye almış. Görüntü hiç beklemediğimiz kadar toplumsal medyada ilgi gördü” diye konuştu.

“Kimse nakit para taşımıyor”

Görüntülerin akabinde düğünlerde kredi kartıyla bahşişin önünün açılacağını belirten Mahfuz Taş, “Artık kimse günümüzde yanında nakit para taşımıyor. Bundan sonra davulcular düğünlere pos aygıtı ile giderler” dedi.

Sosyal medyada ilgi gördü

İHA’nın transferine nazaran; O anları kaydeden orkestra grubunun toplumsal medyada paylaşmasıyla manzaralar kısa müddette binlerce kişi tarafından izlenip beğenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.